Ian McCall vs. Neil Seery na UFC Fight Night 99

Pojedynek zaprawionych w bojach muszych Iana McCalla i Neila Seery’ego został dodany do karty walk gali UFC Fight Night 99 w Irlandii Północnej.

Starcie w kategorii muszej pomiędzy Ianem McCallem (13-5-1) i Neilem Seerym (16-12) zostało dodane do rozpiski gali UFC Fight Night 99, która odbędzie się 19 listopada w Belfaście.

Amerykaninowi posypały się trzy poprzednie walki – z Dustinem Ortizem, Justinem Scogginsem i Ray’em Borgiem. W rezultacie ostatnio widziany był w akcji w styczniu zeszłego roku, na gali UFC 183 jednogłośnie przegrywając z Johnem Linekerem.

Irlandczyk natomiast przegrał dwie z ostatnich trzech walk i starcie z McCallem może być dla niego kluczowe w kontekście dalszej kariery w UFC. Ostatnio pokonał go na majowej gali UFC Fight Night 87 Kyoji Horiguchi.

Biorąc pod uwagę długą przerwę McCalla oraz masę kontuzji, z którymi się zmagał, trudno mieć pewność co do jego formy. Z drugiej natomiast strony Seery ma już 37 lat i lepszy z całą pewnością nie będzie. Na nogach to Irlandczyk może mieć przewagę ze względu na przyzwoity boks, ale jeśli będzie się dawał obalać – a taki scenariusz jest realny – może to być jego ostatnia walka w oktagonie.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Ian McCall – 1.70
Neil Seery – 2.00

Rozpiska UFC Fight Night 99

Walka wieczoru

170 lbs: Gunnar Nelson (15-2-1) vs. Dong Hyun Kim (21-3-1)

Pozostałe

125 lbs: Ian McCall (13-5-1) vs. Neil Seery (16-12)

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.