UFC

Ross Pearson vs. James Krause na UFC Fight Night 99

Harujący jak wół Ross Pearson powróci do oktagonu na gali UFC Fight Night 99 w Belfaście, mierząc się z Jamesem Krause.

Ross Pearson (19-12) utrzymuje mordercze tempo występów w tym roku. Na gali UFC Fight Night 99, która odbędzie się w 19 listopada w Belfaście, stoczy swoją piątą walkę w tym roku, mierząc się w limicie kategorii lekkiej z Jamesem Krause (23-7). Walka została oficjalnie ogłoszona przez UFC.

Brytyjczyk znajduje się w trudnej sytuacji. Przegrał trzy z ostatnich czterech pojedynków – w tym dwa ostatnie, w których ulegał Willowi Brooksowi oraz ostatnio, na lipcowej gali UFC 201, Jorge Masvidalowi.

Z kolei Amerykanin znajduje się na fali dwóch zwycięstw, którymi przerwał czarną serię dwóch przegranych. W pokonanym polu zostawiał w ostatnio Darona Cruickshanka, którego udusił, oraz Shane’a Campbella, którego wypunktował na lutowej gali UFC Fight Night 83.

Krause będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych, ale w stójkowych bojach to dobrze poukładany bokserski Pearson powinien mieć przewagę. Amerykanin jest wszechstronniejszy i w grę jak najbardziej wchodzi scenariusz, w którym męczy w klinczu lub obala Brytyjczyka, ale nie będzie o to łatwo, bo defensywne zapasy tego ostatniego są bardzo solidne. Dodatkowo, Pearson walczył będzie u siebie i cały czas znajduje się w formie startowej, podczas gdy Krause wraca po prawie dziesięciu miesiącach przerwy.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Ross Pearson – 1.70
James Krause – 2.00

Ponadto do karty walk gali w Belfaście dodano starcie kobiet w kategorii słomkowej. Naprzeciwko siebie staną mające za sobą nieudane debiuty pod banderą amerykańskiego giganta Amerykanka Amanda Cooper (1-2) i Dunka Anna Elmose (3-1).

Rozpiska UFC Fight Night 99

Walka wieczoru

170 lbs: Gunnar Nelson (15-2-1) vs. Dong Hyun Kim (21-3-1)

Pozostałe

125 lbs: Ian McCall (13-5-1) vs. Neil Seery (16-12)
155 lbs: Ross Pearson (19-12) vs. James Krause (23-7)
115 lbs: Amanda Cooper (1-2) vs. Anna Elmose (3-1)

Powiązane artykuły

Back to top button