UFC

Alexander Volkov vs. Tim Johnson na UFC Fight Night 99

Debiutujący pod banderą amerykańskiego giganta Alexander Volkov skrzyżuje rękawice z dobrze znanym polskim kibicom Timem Johnsonem na gali UFC Fight Night 99 w Belfaście.

Organizacja UFC zakontraktowała byłego mistrza Bellatora Rosjanina Alexandra Volkova (26-6), który w swojej pierwszej walce w oktagonie zmierzy się z Timem Johnsonem (10-2). Do walki dojdzie 19 listopada na gali UFC Fight Night 99 w Belfaście. Informację o zestawieniu podał portal MMAJunkie.com.

Volkov rozstał się z Bellatorem po porażkach z Tonym Johnsonem i Cheickiem Kongo, by następnie odnieść dwa zwycięstwa na galach M-1. Najpierw udusił Denisa Smoldareva, zdobywając zwakowany przez Marcina Tyburę pas mistrzowski, a następnie obronił go przed zakusami Attili Vegha, ubijając go w pierwszej rundzie.

Johnson stoczył jak dotychczas trzy walki pod banderą UFC. W debiucie znokautował Shamila Abdurakhimova, by następnie ulec przez decyzję Jaredowi Rosholtowi. Ostatnio natomiast widziany był w akcji na kwietniowej gali UFC Fight Night 86, wypunktowując Marcina Tyburę.

Plany taktyczne obu zawodników nie będą sekretem – Rosjanin spróbuje utrzymać walkę na górze, by wykorzystać swoją przewagę warunków fizycznych i kickbokerską, natomiast Amerykanin zrobi, co w jego mocy, aby męczyć rywala w klinczu i w parterze. Defensywne zapasy Volkova nie są mocne, ale i Johnson żadnym zapaśniczym wirtuozem nie jest – nie można jednak wykluczyć, że zAmerykanin doła urwać lepszemu kondycyjnie debiutantowi dwie pierwsze rundy i przetrwać trzecią.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Alexander Volkov – 2.10
Tim Johnson – 1.65

Rozpiska UFC Fight Night 99

Walka wieczoru

170 lbs: Gunnar Nelson (15-2-1) vs. Dong Hyun Kim (21-3-1)

Pozostałe

125 lbs: Ian McCall (13-5-1) vs. Neil Seery (16-12)
155 lbs: Ross Pearson (19-12) vs. James Krause (23-7)
115 lbs: Amanda Cooper (1-2) vs. Anna Elmose (3-1)
265 lbs: Alexander Volkov (26-6) vs. Tim Johnson (10-2)

Powiązane artykuły

Back to top button