UFC

Henry Cejudo vs. Wilson Reis i dwie inne walki dodane do UFC 216

Pojedynki Henry’ego Cejudo z Wilsonem Reisem, Arjana Bhullara z Luisem Henriqe oraz Gavina Tuckera z Rickiem Glennem wzbogaciły kartę walk kanadyjskiej gali UFC 216.

Rozpiska gali UFC 216, która odbędzie się 9 września w kanadyjskim Edmonton, została oficjalnie uzupełniona o trzy nowe pojedynki.

W kategorii muszej były pretendent Henry Cejudo (10-2), który przegrał dwie ostatnie walki – przez techniczny nokaut z Demetriousem Johnsonem i kontrowersyjną niejednogłośną decyzję z Josephem Benavidezem – spróbuje powrócić na drogę zwycięstw, mierząc się z innym pretendentem Wilsonem Reisem (22-7), którego seria trzech wiktorii została ostatnio przerwana przez Mighty Mouse’a.

Brazylijczyk może mieć przewagę w parterze, ale szanse na to, że przeniesie tam walkę są minimalne z uwagi na olimpijskie zapasy Amerykanina, który powinien rozdawać karty na nogach.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Henry Cejudo – 1.50
Wilson Reis – 2.50

*****

W kategorii ciężkiej dojdzie do starcia debiutującego w UFC Kanadyjczyka Arjana Bhullara (6-0), który skrzyżuje rękawice z powracającym po porażce z Marcinem Tyburą Brazylijczykiem Luisem Henrique (10-3).

Trudno wskazać faworyta w tej walce – Henrique będzie miał po swojej stronie gabaryty oraz prawdopodobnie siłę, ale Bhullar to utytułowany zapaśnik stylu wolnego – rywalizował też na Igrzyskach Olimpijskich, zajmując 13. miejsce – i wydaje się, że może być w stanie zneutralizować klinczersko-parterowe ciągotki Brazylijczyka. A jeśli sam znajdzie się na górze, może być groźny.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Arjan Bhullar – 1.70
Luis Henrique – 2.00
Wreszcie w ostatniej dodanej walce naprzeciwko siebie staną dwaj piórkowi – mający za sobą kapitalny debiut, w którym efektownie porozbijał Sama Sicilię Gavin Tucker (10-0) oraz Rickiem Glennem (19-4-1), który powraca po zwycięstwie z Phillipem Noverem.

Warunki fizyczne powinny zdecydowanie przemawiać na korzyść walczącego z odwrotnej pozycji Amerykanina, który całkiem sprawnie radzi sobie, trzymając rywali na końcach swoich pięści i kopnięć, ale niezwykle mobilny Tucker powinien zdecydowanie górować od strony szybkościowej oraz technicznej – chwilami jak żywo przypomina TJ-a Dillashawa – a i w obszarze zapaśniczym to on powinien rozdawać karty.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gavin Tucker – 1.45
Rick Glenn – 2.60

Rozpiska UFC 216

125 lbs: Henry Cejudo (10-2) vs. Wilson Reis (22-7)
265 lbs: Arjan Bhullar (6-0) vs. Luis Henrique (10-3)
145 lbs: Gavin Tucker (10-0) vs. Rick Glenn (19-4-1)
135 lbs: Sarah Moras (4-2) vs. Ashlee Evans-Smith (5-2)

*****

Kiełek, Stepanyan i Wikłacz na ACB 63

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Sprawdź też
Close
Back to top button