UFC

Gunnar Nelson vs. Santiago Ponzinibbio walką wieczoru UFC FN 113 w Glasgow

Gunnar Nelson i Santiago Ponzinibbio skrzyżują rękawice w walce wieczoru lipcowej gali UFC Fight Night 113 w Glasgow.

Pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy Gunnarem Nelsonem (16-2-1) i Santiago Ponzinibbio (24-3) został walką wieczoru gali UFC Fight Night 113, która odbędzie się 16 lipca w Glasgow. O zestawieniu oficjalnie poinformowała organizacja.
Nelson wygrał trzy z ostatnich czterech pojedynków, jedynej porażki doznając z Demianem Maią. Od czasu tamtej porażki odniósł jednak dwa zwycięstwa, w pokonanym polu zostawiając Alberta Tumenova i ostatnio – na marcowej gali UFC Fight Night 107Alana Joubana, obu dusząc w drugiej rundzie.

Ponzinibbio z kolei wygrał sześć z ostatnich siedmiu pojedynków i może się pochwalić obecnie serią czterech wiktorii z rzędu – ubijał Andreasa Stahla i Courta McGee, by następnie wypunktować Zaka Cummingsa i ostatnio, na lutowej gali UFC Fight Night 105Nordine’a Taleba.

Na papierze walka zapowiada się jako klasyczna konfrontacja uderzacza w osobie Argentyńczyka z grapplerem w osobie Islandczyka. Ten ostatni jednak dysponuje przyzwoitymi – i niekonwencjonalnymi – umiejętnościami stójkowymi, które mogą mu się przydać w walce z Ponzinibbio. Rzecz w tym, że Argentyńczyk to niezwykle agresywnie walczący zawodnik, który jednocześnie dysponuje solidną obroną przed obaleniami i lubi trzymać rywali na odległość pięści, nie wpadając do klinczu. Jeśli zatem Nelson nie zdoła przenieść walki do parteru, gdzie jego dominacja nie powinna podlegać dyskusji, może czekać go ciężka przeprawa.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gunnar Nelson – 2.00
Santiago Ponzinibbio – 1.70

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button