„Grzmotnę go tak, że zobaczy gwiazdy” – Ferguson zapowiada ubicie Gaethje, ruga Khabiba i Conora

Był tymczasowy mistrz kategorii lekkiej Tony Ferguson zabrał po raz pierwszy głos na temat zestawienia z Justinem Gaethje na UFC 249.

Rywalem Tony’ego Fergusona w walce wieczoru gali UFC 249, która odbędzie się 18 kwietnia w Lemoore, nie będzie ostatecznie Khabib Nurmagomedov – ten utknął w Dagestanie z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa- a Justin Gathje.

Highlight zdążył już udzielić kilku wywiadów, obszernie zapowiadając starcie z El Cucuyem i nie mając wątpliwości, że czeka go w oktagonie prawdziwe piekło.

Głos w temacie zabrał też w końcu Ferguson.

– Nie wiem, co staram się osiągnąć – powiedział na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu. – Wiem tylko, że gdy rozmawiamy o walce, ludzie się uśmiechają.
– Nie ma znaczenia, kogo stawiają naprzeciwko mnie. Jak powiedziałem w The Ultimate Figter: to turniej. Wyjdę tam i wykonam swoją robotę najlepiej, jak potrafię.

Ferguson i Nurmagomedov byli zestawieni już pięciokrotnie. Żadna z walk nie doszła jednak do skutku. Sternik amerykańskiego giganta zdążył już jednak zapowiedzieć, że zwycięzca pojedynku El Cucuya z Highlightem zmierzy się we wrześniu w unifikacyjnym starciu z Dagestańskim Orłem.

– Khabib miał dostać po dupie, ale z mojej perspektywy jest już poza grą – powiedział Tony. – Mamy Justina Gaethje. Nazywają go Highlight? Sam sprawię mu highlight. Grzmotnę go tak mocno, że koleś zobaczy gwiazdy.Pełną gotowość do wejścia na zastępstwo do walki wieczoru UFC 249 wyrażał od kilku miesięcy Conor McGregor, ale gdy Dagestański Orzeł wypadł z gry, Irlandczyk słów nie przełożył na czyny, poprzestając na sztampowym stwierdzeniu w mediach społecznościowych, iż jest „w formie do walki”.

W jednym z wywiadów sprzed kilku dni – gdy ważyły się losy dania głównego UFC 249El Cucuy przyznał, że najchętniej sprawiłby manto właśnie Dagestańskiemu Orłowi oraz Notoriousowi, ale…
– Nie mam żadnego przesłania do Khabiba czy Conora – stwierdził teraz Ferguson. – Z mojego punktu widzenia obaj są emerytami. Muszą tylko odłożyć rękawice i odejść. Powiedziałem im to dawno temu. To sport dla prawdziwych facetów. A to są pizdy.

Poniżej pełne nagranie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W klatce znaczy zero” – Khabib Nurmagomedov odpowiada na komentarz Conora McGregora

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply