ACA gotowe wyłożyć grube pieniądze dla Khabiba na pożegnalną walkę! Jest propozycja rywala!

Wiceprezes ACA wskazał zawodnika, który mógłby stoczyć walkę z Khabibem Nurmagomedovem oraz kwotę, jaką organizacja jest gotowa zapłacić Dagestańczykowi.

Podkopując kilka tygodni temu sportowe dokonania byłego niepokonanego mistrza kategorii lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrov wyszedł jednocześnie publicznie z propozycją dla Dagestańczyka.

Zapowiedział mianowicie, że jest gotowy zapłacić Dagestańskiemu Orłowi dowolne pieniądze – większe aniżeli otrzymywał w UFC – aby zawitał on pod banderę organizacji ACA, tocząc tam walkę z jednym z jej zawodników.
Tymczasem w najnowszym wywiadzie udzielonym portalowi Sport24.ru wicedyrektor ACA Aslanbek Badaev poszedł o krok dalej, wskazując rywala, z którym Khabib Nurmagomedov mógłby skrzyżować rękawice pod sztandarem czeczeńskiej organizacji.

– Jeśli tylko Khabib jest gotowy do walki, to Ramzan Kadyrov powiedział już publicznie, że jest gotowy mu zapłacić – powiedział Badaev. – Jestem cały czas w kontakcie z Khabibem i jego ekipą. Jeśli są tylko zainteresowani…
– Wielu ludziom wydaje się, że to jakaś fantastyka. Jednak nie zapominajmy, że Khabib rozpoczynał swoją karierę w Rosji. Mógłby zatem też skończyć ją w domu. Jego ojciec – niech będzie błogosławiona pamięć Abdulmanapa Magomedovicha – chciał, aby skończył on z bilansem 30-0. To kolejny argument na rzecz walki.

– Tak, nie byłaby to walka z (Georgesem) Saint-Pierrem czy (Charlesem) Oliveirą, ale byłoby to starcie z, powiedzmy, Alim Bagovem. Walczyli już wcześniej i Ali sprawił mu pewne problemy. Zanotował nawet obalenie.

– Ile obaleń Khabib sfinalizował w UFC? Z pełnym szacunkiem dla kariery i umiejętności Khabiba, ale wierzę, że jego kariera w Rosji byłaby trudniejsza niż w UFC, bo z punktu widzenia stylów walki nie było tam rywali, którzy byli w stanie zatrzymać jego obalenia. Nie twierdzę przez to, że Khabib by tutaj przegrał, ale uważa, że z punktu widzenia stylu walki miałby tu ciężej.

Zasiadający swego czasu na tronie wagi lekkiej ACA Ali Bagov (30-11) skrzyżował rękawice z Khabibem Nurmagomedovem w 2010 roku w swoim czwartym zawodowym występie. Przegrał wówczas jednogłośną decyzją, sporo czasu spędzając na plecach.Pochodzący z Kabardo-Bałkarii zawodnik ostatnie trzy walki stoczył w kategorii półśredniej, dwie z nich zwyciężając. Trenującemu swego czasu pod batutą Abdulmanapa Nurmagomedova – uważa go za najlepszego trenera na świecie – Hulkowi niespełna dwa lata temu zadano zresztą pytanie o to, jak wyglądałby jego rewanż z Khabibem Nurmagomedovem.

– Tylko Wszechmogący to wie… – odpowiedział wówczas Bagov. – Teraz jest bardzo poważnym rywalem. Szczerze mówiąc, nie ma sobie równych. Nie wiem nawet, co mam odpowiedzieć. Prawdopodobnie nasza walka się nie odbędzie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Tymczasem Aslanbek Badaev potwierdził też we wspomnianym wywiadzie, iż ACA byłoby w stanie zapłacić Dagestańskiemu Orłowi za walkę 6 milionów dolarów, a może nawet więcej.

– Są możliwości, aby tyle zapłacić – stwierdził. – Oczywiście pojawia się pytanie, na ile jest to odpowiednia kwota. Jednak w tym przypadku mówił o tym przywódca republiki. Oczywiście zatem, że organizacja jest gotowa zapłacić takie pieniądze, bo pożegnalna walka Khabiba dla ACA byłaby wielkim wydarzeniem. Można byłoby nadać mu wielki rozgłos.
Czy jednak Khabib Nurmagomedov da się skusić ACA? Póki co nic na to nie wskazuje. Kilka dni temu stwierdził bowiem, że powracać do akcji nie zamierza.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. bulizzor

    1 czerwca 2021 at 16:45

    6 mln? Toż to grosze dla Khabiba. Za PPV z Conorem zarobiłby pewnie kilkukrotnie więcej.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply