Grant Dawson vs. Diego Ferreira na październikowej gali UFC FN

Starcie młodości z doświadczeniem w osobach Granta Dawsona i Carlosa Diego Ferreiry zostało dodane do rozpiski październikowej gali UFC FN.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Carlosem Diego Ferreirą (17-4) i Grantem Dawsonem (17-1) został dodany do rozpiski październikowej gali UFC Fight Night, której lokalizacja nie jest jeszcze znana.
O zestawieniu nieoficjalnie doniósł portal MMAJunkie.com.

36-letni już Diego Ferreira to zaprawiony w bojach weteran, który wojuje pod sztandarem UFC od siedmiu lat. Jego bilans w oktagonie wynosi 8-4. Ostatnich dwóch występów Brazylijczyk nie zaliczy jednak do udanych. W maju przegrał przez techniczny nokaut z Gregorem Gillespiem, a trzy miesiące wcześniej niejednogłośną decyzją w rewanżu z Beneilem Dariushem. W pokonanym polu reprezentant Kraju Kawy zostawiał między innymi Anthony’ego Pettisa czy Mairbeka Taisumova.
Młodszy od Brazylijczyka o dziewięć lat Grant Dawson wygrał wszystkie pięć walk, jakie dotychczas stoczył pod banderą UFC. Ostatnio był widziany w akcji w marcu, w ostatniej sekundzie walki nokautując uderzeniami z góry Leonardo Santosa w swoim pierwszym występie w 155 funtach. Wcześniej pokonywał między innymi Darricka Minnera czy Nada Narimaniego.

Brazylijczyk będzie miał po swojej stronie sporą przewagę doświadczenia, ale wydaje się, że młodość, agresja, zapasy i kondycja rozwijającego się z walki na walkę Dawsona mogą okazać się tutaj decydujące.Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Diego Ferreira – 2.20
Grant Dawson – 1.60

Wstępny typ:

Grant Dawson
Rozpiska UFC FN

Walka wieczoru

205 lb: Thiago Santos (21-9) vs. Johnny Walker (18-5)

Pozostałe

155 lb: Diego Ferreira (17-4) vs. Grant Dawson (17-1)
155 lb: Joe Solecki (11-2) vs. Jared Gordon (17-4)
135 lb: Karol Rosa (14-3) vs. Bethe Correia (11-5-1)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply