UFC

Thiago Santos vs. Johnny Walker w planach na wrześniową galę UFC FN

Ważna dla układu się w wadze półciężkiej konfrontacja Thiago Santosa z Johnnym Walkerem jest szykowana na wrześniową galę UFC FN.

Bratobójcze starcie w czołowej piętnastce kategorii półciężkiej pomiędzy byłym pretendentem Thiago Santosem (21-9) i uznawanym kiedyś za przyszłość dywizji Johnnym Walkerem (18-5) zostało dodane do rozpiski gali UFC Fight Night, która odbędzie się 25 września w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O zestawieniu pojedynku doniósł nieoficjalnie portal Combate.com.
Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu kategorii półciężkiej Marreta nie ma ostatnio dobrej passy. Utorowawszy sobie trzema zwycięstwami drogę do walki o złoto, przegrał w lipcu 2019 roku niejednogłośną decyzją z Jonem Jonesem. Walkę tę przypłacił poważnymi kontuzjami kolan, które wyeliminowały go ze startów na ponad roku. Powróciwszy w listopadzie 2020 roku, przegrał przez poddanie z Gloverem Teixeirą, a w marcu tego roku jednogłośną decyzją z Aleksandarem Rakiciem.
Johnny Walker rozpoczął przygodę z UFC z nie lada przytupem, efektownie nokautując Khalila Rountree, Justina Ledeta i Mishę Cirkunova. Jego serię zatrzymał w listopadzie 2019 roku Corey Anderson, a później Brazylijczyk uległ jednogłośnie Nikicie Krylovowi. We wrześniu zeszłego roku Johnny Walker powrócił na drogę zwycięstw, po szalonej walce ubijając Ryan Spann.

Mając na uwadze styl walki Walkera, trudno go tutaj skreślać, ale jeśli Santos nie da się ustrzelić jakimś ekwilibrystycznym uderzenie czy kopnięciem, wydaje się, że z czasem przejmie stery walki w swoje ręce. Jest znacznie lepiej poukładany technicznie, odpowiedzialniejszy w defensywie i lepszy kondycyjnie. Z drugiej zaś strony, wydaje się, że najlepsze lata ma już jednak za sobą…Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Thiago Santos – 1.50
Johnny Walker – 2.50

Wstępny typ:

Thiago Santos
Rozpiska UFC FN

205 lbs: Thiago Santos (21-9) vs. Johnny Walker (18-5)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button