UFC

Glover Teixeira vs. Jared Cannonier w planach na UFC 208

Nie z Jimim Manuwą, ale z Jaredem Cannonierem w swojej kolejnej walce zmierzy się Glover Teixeira – obaj szykowani są na galę UFC 208

Starcie w kategorii półciężkiej pomiędzy Gloverem Teixeirą (25-5) i Jaredem Cannonierem (9-1) jest planowane na galę UFC 208, która odbędzie się 11 lutego w Brooklynie. O zestawieniu poinformował portal MMAFighting.com.

Teixeira miał pierwotnie zmierzyć się 21 stycznia z Jimim Manuwą, ale całą galę odwołano, a przy okazji Brazylijczykowi znaleziono innego rywala. 37-latek ostatnio widziany był w akcji w sierpniu na gali UFC 202, w ledwie trzynaście sekund padając pod ciosami Anthony’ego Johnsona, co zatrzymało jego serię trzech wiktorii.

32-letni Cannonier pierwsze dwa starcia w UFC stoczył w limicie kategorii ciężkiej, najpierw padając pod ciosami Shawna Jordana, by następnie ubić Cyrila Askera. Ostatnio natomiast zadebiutował w kategorii półciężkiej, po emocjonującej walce wypunktowując na zeszłotygodniowej gali UFC 101 Iona Cutelabę.

Amerykanin to sprawny i dobry kondycyjnie bokser, ale Teixeira będzie stanowił dla niego nieprawdopodobny przeskok jakościowy – także pod względem doświadczenia. Niby Brazylijczyk ma już 37 lat i wraca po ciężkim nokaucie, ale wydaje się, że powinien mieć przewagę w każdym elemencie – w stójce, a przede wszystkim w zapasach i parterze.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Glover Teixeira – 1.25
Jared Cannonier – 4.50

Rozpiska UFC 208

205 lbs: Glover Teixeira (25-5) vs. Jared Cannonier (9-1)
265 lbs: Marcin Tybura (14-2) vs. Luis Henrique (10-2)
125 lbs: Wilson Reis (21-6) vs. Yuta Sasaki (19-3-2)

Powiązane artykuły

Back to top button