UFC

Holly Holm vs. Germaine de Randamie o inauguracyjny pas kategorii piórkowej na UFC 208

Holly Holm i Germaine de Randamie skrzyżują rękawice na gali UFC 208, walcząc o inauguracyjny pas mistrzowski nowo utworzonej kategorii piórkowej.

Jeszcze niedawno Dana White i spółka przekonywali, że utworzenie kategorii piórkowej kobiet jest pozbawione sensu, bo najzwyczajniej w świecie brakuje na świecie takowych zawodniczek. W ostatnich tygodniach sternik UFC zmienił jednak zdanie, przy okazji ujawniając, jakoby Cris Cyborg odrzuciła dwie propozycje walki o inauguracyjny pas do 145 funtów. W rezultacie… o pas kategorii piórkowej powalczą Holly Holm (10-2) i Germaine de Randamie (7-3), a ich walka odbędzie się 11 lutego na gali UFC 208.

Amerykanka nie będzie miło wspominała 2016 roku. Po tym jak znokautowała Rondę Rousey w listopadzie 2015, straciła pas na rzecz Holly Holm, będąc uduszoną w piątej rundzie, by następnie po bezbarwnej walce przegrać z Valentiną Shevchenko na lipcowej gali UFC on FOX 20.

Holenderka natomiast stoczyła pod banderą UFC cztery walki. W debiucie niejednogłośnie wypunktowała Julie Kedzie, potem natomiast przegrała przez nokaut z Amandą Nunes. Zwyciężyła jednak w ostatnich dwóch walkach, ubijając Larissę Pacheco oraz Annę Elmose na majowej gali UFC Fight Night 87.

Trudno powiedzieć, jak obie zawodniczki zaprezentują się w nowej dla siebie kategorii wagowej, ale biorąc pod uwagę ich ostatnie występy, trud nie faworyzować w tej walce aktywniejszej, wszechstronniejszej i większej de Randamie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Holly Holm – 2.25
Germaine de Randamie – 1.65

Rozpiska UFC 208

145 lbs: Holly Holm (10-2) vs. Germaine de Randamie (7-3) – o pas kategorii piórkowej
205 lbs: Glover Teixeira (25-5) vs. Jared Cannonier (9-1)
265 lbs: Marcin Tybura (14-2) vs. Luis Henrique (10-2)

Powiązane artykuły

Back to top button