UFC

Wilson Reis vs. Yuta Sasaki pierwszą walką na UFC 208

Niedoszły pretendent do pasa mistrzowskiego kategorii muszej Wilson Reis skrzyżuje rękawice z Yutą Sasakim na gali UFC 208.

Pojedynek w kategorii muszej pomiędzy Wilsonem Reisem (21-6) i Yutą Sasakim (19-3-2) został pierwszą walką dodaną do rozpiski gali UFC 208, która odbędzie się 21 stycznia w Anaheim. O zestawieniu poinformował portal MMAFighting.com.

Brazylijczyk znajduje się na fali dwóch kolejnych wiktorii, wychodząc też z tarczą z czterech z ostatnich pięciu pojedynków. Ostatnio widziany był w akcji na lipcowej gali UFC 201, poddając Hectora Sandovala zastępującego kontuzjowanego Demetriousa Johnsona, z którym Reis miał walczyć o złoto.

Sasaki rozpoczął przygodę z UFC od efektownej wiktorii przez poddanie z Rolandem Delorme, ale potem przegrał dwie walki, odklepując Leandro Issie i padając pod ciosami Taylora Lapilusa. Ostatnio jednak, na majowej gali UFC Fight Night 87, udusił Williego Gatesa, wracając na ścieżkę zwycięstw.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim grapplerzy i nawet jeśli Japończyk spróbuje wykorzystać swoje dobre warunki fizyczne w walce na nogach, to prędzej czy później wyląduje na plecach z uwagi na lepsze zapasy Brazylijczyka. W walce na chwyty także przewaga należeć powinna do niedoszłego pretendenta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Wilson Reis – 1.35
Yuta Sasaki – 2.90

Rozpiska UFC 208

125 lbs: Wilson Reis (21-6) vs. Yuta Sasaki (19-3-2)

Powiązane artykuły

Back to top button