Gilbert Burns o planach na przyszłość – „Chcę zlać Masvidala, Diaza, Edwardsa”

Powracający po cennym zwycięstwie nad utalentowanym Wonderboyem, Gilbert Burns posiada śmiałe plany na przyszłość.

Gdy parę miesięcy temu Gilbert Burns stanął naprzeciwko dominującego dywizję półśrednią Kamaru Usmana, świat MMA został ujrzał widowiskowy pojedynek. Obaj zawodnicy byli ciężko naruszeni po uderzeniach, lecz ostatecznie to Usman przetrwał trudne chwile i znokautował Brazylijczyka.
Burns jednak broni składać nie zamierza. Na początku lipca powrócił do akcji, pewnie wypunktowując wysoko notowanego Stephena Thompsona, czym zapewnił sobie powrót do rywalizacji o najwyższe laury.

Brał udział w wielu walkach wieczoru – powiedział Burns o Thompsonie. – Nokauty, head kicki. Wygrana nad kimś, kogo wiele osób unika, zdominowanie go jest fajnym uczuciem.

Durinho zdaje sobie jednak sprawę, że od walki mistrzowskiej dzieli go jeszcze co najmniej jedno zwycięstwo. Spytany o kolejnego rywala, w jasny sposób przedstawił swój punkt widzenia.
Chcę dostać kogoś, kogo pokonanie zaprowadzi mnie do walki o pas. Jeśli takim kimś jest Leon Edwards, to właśnie jego chcę. Jeżeli potrzebuję jeszcze 2 zwycięstw, dajcie mi (Jorge) Masvidala, a potem Leona Edwardsa.

Sytuacja na szczycie kategorii półśredniej wydaje się być obecnie nieco skomplikowana. Rozpędzony 9 zwycięstwami z rzędu Leon Edwards nie jest szczególnie medialnym zawodnikiem, zaś rewanż z Colbym Covingtonem – który postawił Usmanowi w oktagonie niezwykle twarde warunki – nie znajduje się wysoko na liście priorytetów obecnego czempiona.Inne podejście w tej kwestii prezentuje Durinho, który próbuje zastąpić Nigejryczyka na szczycie łańcucha pokarmowego dywizji 170 funtów.
Chcę dostać każdego rywala z czołówki. Marzę o pojedynku z Colbym. O rewanżu z Kamaru. Chcę zlać Masvidala, Nate’a Diaza. Leona Edwardsa. Chcę zlać wszystkich, każdego twardziela z tej dywizji.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

https://www.tmz.com/2021/07/18/gilbert-burns-down-to-fight-jorge-masvidal-leon-edwards-ufc-rematch-kamaru-usman/