Polskie MMA

„Gdyby zawiązać mu oczy i związać nogi…” – Szymon Kołecki o stójkowych sparingach z Tomaszem Sararą

Szymon Kołecki opowiedział o stójkowych sparingach z Tomaszem Sararą w Akademii Sportów Walki Wilanów.

Utytułowany polski kickbokser Tomasz Sarara rozpoczął kilka tygodni temu treningi w warszawskiej Akademii Sportów Walki Wilanów, pod batutą trenera Mirosława Oknińskiego przygotowując się do debiutu w formule MMA.

Jednym z głównych sparingpartnerów zawodnika z Krakowa jest Szymon Kołecki – także z uwagi na podobną kategorię wagową.

Kilka tygodni temu Sarara opublikował migawki z treningów parterowych z dwukrotnym medalistą olimpijskim w podnoszeniu ciężarów. Nie jest bowiem żadnym sekretem, że przeciwnicy Sarary będą najprawdopodobniej próbowali go przewrócić, w parterze szukając swoich szans na zwycięstwo.

Jak natomiast wyglądają sparingi stójkowe Kołeckiego z Sararą? Migawek póki co brak, ale… W rozmowie z Jarosławem Świątkiem z MyMMA.pl Szymon Kołecki właśnie o nie został zapytany…

– Kilka rund zrobiliśmy i Tomek stara się usilnie naprostować mi przegrodę nosa lewym prostym – powiedział wesoło. – Jak by to powiedzieć… Gdyby Tomkowi zawiązać oczy, związać nogi i prawą rękę z tyłu, to moglibyśmy wtedy może powalczyć w stójce.

– Natomiast zrobiliśmy sparingi w MMA i Tomek musiał rzeczywiście uważać na obalenia, co mu też nie pozwalało mocno się rozwijać z jego stójkową grą. Dlatego ten sparing jako tako wyglądał i odniosłem zbyt dużego uszczerbku na zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym.

– Poza tym Tomek też nie jest psychopatą i nie przychodzi na trening, żeby wyżywać się na ludziach, którzy są słabsi w jego płaszczyźnie.

– Sparingi na pewno były cenne, bardzo dobre, dużo wnoszące. Aczkolwiek to nie było na zasadzie, że ktoś komuś miał coś udowodnić.

Nie wiadomo póki co, kiedy, z kim i pod jaką banderą Tomasz Sarara stoczy swój debiutancki pojedynek w formule MMA. Trener Mirosław Okniński nie ma natomiast wątpliwości, że po jednej lub dwóch walkach na przetarcie krakowianin będzie gotowy na poważne starcia.

Co zaś tyczy się Szymona Kołeckiego, to kilka dni temu posypało się jego szykowane na sierpień starcie z Łukaszem Jurkowskim. Wiele wskazuje jednak na to, że pojedynek zostanie przeniesione na jesień.

Cały wywiad z Szymonem Kołeckim poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button