KSWPolskie MMA

„Gdyby nie było go w KSW…” – Kołecki rozbrajająco szczerze o potencjalnej walce z Narkunem

Szymon Kołecki zabrał głos na temat potencjalnych pojedynków z Łukaszem Jurkowskim i Tomaszem Narkunem.

Wojujący zawodowo od niespełna czterech lat Szymon Kołecki odniósł w sobotę prawdopodobnie najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze, pokonując w co-main evencie gali KSW 58 w Łodzi doświadczonego Martina Zawadę.

W rozmowach z dziennikarzami po gali podopieczny Mirosława Oknińskiego przyznał, że nie czuł się najlepiej w płaszczyźnie stójkowej – przyjął zbyt dużo ciosów, a sam wkładał we własne zbyt wiele mocy, pudłując i drenując swoje siły – ale wyraził zadowolenie z aspektów zapaśniczych i parterowych. To one zapewniły mu zwycięstwo.
Po gali głos na temat potencjalnego starcia z Szymonem Kołeckim zabrał jego niedoszły w zeszłym roku rywal Łukasz Jurkowski. Juras stwierdził, że prawdopodobnie byłby teraz dla olimpijczyka krokiem wstecz – sam bowiem przegrał dwukrotnie z Martinem Zawadą – ale wyraził nadzieję, że kiedyś dojdzie jednak do takiego starcia. Byłoby ono dla niego zaszczytem.

Jak natomiast na bój z Jurkowskim zapatruje się Kołecki? O to zapytał go po gali Michał Rogoziński z portalu MMA.pl.

– Nie walczę tutaj dla siebie – powiedział Szymon. – Jestem w KSW dla kibiców. Jeżeli Federacja uznaje, że jakakolwiek walka cieszy kibiców i może zainteresować kibiców, to mi ją wtedy proponują.

– Ja nie jestem materiałem na mistrza. Nie będę walczył o pas, nie będę opowiadał, że chcę dojść do UFC, bo to nie jest mój poziom, nie mój wiek, nie mój pesel, nie moje zadanie. Ja jestem do tego, żeby cieszyć widza.

– Jeżeli KSW uzna, że jakakolwiek walka może cieszyć widza i mi ją zaproponują, ja jestem ich pracownikiem i to wykonam.– Natomiast to nie jest tak, że chcę walczyć z Łukaszem. Najchętniej bym wyszedł do oktagonu i zawalczył z cieniem. To dla mnie najlepsza walka. Najbezpieczniejsza. Pewnie dostałbym najmniej ciosów.

– A z kim walkę zaproponuje mi Martin, Wojsław czy Maciek, to ich musicie pytać.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

A skoro o decydentach KSW mowa… Martin Lewandowski i Maciej Kawulski przyznali zgodnie po gali, że zwycięstwo Szymona Kołeckiego z Martinem Zawada stanowi mocną przesłankę wskazującą na to, że olimpijczyk wszedł na nowy poziom sportowy.

Czy możliwe jest zatem zestawienie z mistrzem wagi półciężkiej Tomaszem Narkunem? Tego nie wiadomo. Jak natomiast na takie zestawienie zapatrywałby się Szymon Kołecki?
– Nie brałem tego pod uwagę – powiedział w rozmowie z Igorem Marczakiem z Polsat Sport. – Nie wybiegałem przed tą walką w przyszłość. Federacja decyduje, z kim walczę. Oni będą szukali atrakcyjnego dla mnie i dla fanów widzów KSW zestawienia. Musimy na to poczekać.

– Szczerze powiedziawszy, gdyby w KSW nie było Tomasza Narkuna, to może bym o tym pomyślał, ale na dzień dzisiejszy Tomasz Narkun jest dla mnie nie do przejścia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button