KSWPolskie MMA

„Walka ze mną aktualnie to krok w tył, ale…” – Łukasz Jurkowski zwrócił się do Szymona Kołeckiego po KSW 58

Łukasz Jurkowski zabrał głos na temat zwycięstwa Szymona Kołeckiego z Martinem Zawadą i potencjalnej walki z tym pierwszym.

W co-main evencie gali KSW 58 w Łodzi realizujący z żelazną konsekwencją plan taktyczne Szymon Kołecki odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, pokonując jednogłośną decyzją sędziowską zaprawionego w bojach Martina Zawadę.

Dowodzony z narożnika przez trenera Mirosława Oknińskiego, dwukrotny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów – złoty i srebrny – miał co prawda problemy w szermierce na pięści i kopnięcia, przyjmując sporo ciosów, ale od strony zapaśniczej i parterowej prezentował się bardzo dobrze, kilka razy obalając rywala. Z góry kontrolował go, obijał, zagrażał próbami trójkątów rękami.
Ostatecznie wszyscy sędziowie wskazali na Szymona Kołeckiego, który odniósł tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu pod sztandarem KSW. Jego walkę komentował natomiast Łukasz Jurkowski, który po wszystkim zabrał głos w mediach społecznościowych na temat potencjalnego starcia z olimpijczykiem.

– Dzięki za motywację do treningów – napisał Juras. – Walka ze mną aktualnie to krok w tył w związku z tym, że ja z Martinem Zawadą przegrałem dwa razy, ale może kiedyś uda się wejść wspólnie do klatki. To będzie zaszczyt.

– Wyprzedzając komentarze: ja w życiu boję się tylko mojej mamy i rozliczenia PIT-u.

Gratulacje Szymon Kołecki świetna walka👏🏻

Dzięki za motywacje do treningów😉 Walka ze mną aktualnie to krok w tył w…

Opublikowany przez Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego Sobota, 30 stycznia 2021

Łukasz Jurkowski spotkał się z Martinem Zawadą dwukrotnie. W 2006 roku przegrał z nim jednogłośną decyzją, a dwanaście lat później przez techniczny nokaut po przerwaniu narożnika z powodu kontuzji.
Juras i Szymon Kołecki byli w zeszłym roku dwukrotnie zestawieni do walki, ale nigdy do niej nie doszło. Przy pierwszym podejściu problemy zdrowotne i czasowe wykluczyły z udziału Jurkowskiego, a przy drugim z powodu kontuzji szyi z walki zmuszony był wycofać się Kołecki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Łukasz Jurkowski nie był widziany w akcji od kwietnia 2019 roku, gdy szybko pokonał przez techniczny nokaut – na skutek kontuzji – Stjepana Bekavaca, rewanżując się Chorwatowi za porażkę z 2005 roku.

W drodze do sobotniej gali właściciel KSW Martin Lewandowski nie ukrywał, że nadal jest zainteresowany skonfrontowaniem obu zawodników, ale zaznaczył, że nie zamierza wywierać presji na żadnego z nich. Jeśli okoliczności ułożą się tak, że pojedynek będzie sią dało zestawić, wówczas zostanie zestawiony.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button