UFC

„Gamrotowi nie spodobały się pewne komentarze Tsarukyana” – Dustin Poirier zapytany o słowa Armana Tsarukyana i wpis Mateusza Gamrota

Dustin Poirier odniósł się do zarzutów Armana Tsarukyana, który stwierdził, że Amerykanin wymiękł w walce z Islamem Makhachevem na UFC 302.

Dustin Poirier skomentował wypowiedzi Armana Tsarukyana, który w zeszłym tygodniu zarzucił mu, że w piątej rundzie walki z Islamem Makhachevem wymiękł, nie walcząc nawet o wydostanie się z duszenia.

Wypowiedzi te Ormianina dla rosyjskojęzycznego kanału Outside MMA odbiły się szerokim echem w świecie MMA, także wśród reprezentantów American Top Team. Mateusz Gamrot wprost nazwał Ahalkalaketsa „pi*dą”. Trener boksu Dustina Poiriera Dyah Davis określił Ormianina mianem fałszywego klauna, który na matach treningowych jest pełen szacunku, a poza nimi wykorzysta każdą okazję, aby wbić szpilę. Wypowiedzi Armana Tsarukyana nie spotkały się też z uznaniem innego reprezentanta ATT Granta Dawsona, który zachodził w głowę, w jakim w ogóle celu Ormianin się tak wypowiedział.

Co prawda, w udzielonym później wywiadzie w The MMA Hour Arman narrację mocno zmienił, okazując Dustinowi wielki szacunek – stwierdził nawet, że jest jego fanem i było mu smutno po jego porażce na UFC 302 – ale niesmak pozostał.

Głosu w temacie nie zabierał póki co główny zainteresowany, ale… Właśnie uległo to zmianie. Goszcząc w poniedziałkowej odsłonie The MMA Hour, Dustin Poirier został bowiem zapytany o wypowiedzi Armana Tsarukyana oraz reakcję nań Mateusza Gamrota.

– Przy okazji, widziałem, że Mateuszowi Gamrotowi nie spodobały się pewne komentarze Armana Tsarukyana – powiedział kanadyjski dziennikarz. – Odpowiedział mu na Twitterze.

– Arman gościł w moim programie i w ogóle nie okazał ci braku szacunku – kontynuował Ariel – ale wydaje mi się, że udzielił też innego wywiadu, w którym jego słowa nie spodobały się Mateuszowi. Wiem, że oni też mają swoją historię, ale czy przeszkadzały ci jakieś wypowiedzi Armana po tej walce?

– Nie widziałem go w twoim magazynie, ale ludzie oznaczali mnie na Twitterze, gdy powiedział, że wymiękłem albo coś w tym stylu – rzekł Dustin. – Był tam taki długi cytat, w którym mówił, że wymiękłem.

– Przysięgam na na Boga i na swoje życie, i na życie mojej rodziny, że nie wymiękłbym. Zwłaszcza że walczysz 22,5 minuty z gościem, więc… Czymże są dodatkowe 2,5 minuty? Nie ma już znaczenia, przez co musisz przejść. Daj spokój. Szaleństwo.

Na tym rozmowa się jednak nie skończyła…

– Jeśli zdecydujesz, że już nie będziesz walczył, to czy przez coś takiego nie odnajdziesz się już w ATT? – zapytał z głupia frant Helwani.

Zdziwienie wymalowało się na twarzy Dustina.

– To są moi ludzie, stary – odparł. – Za każdym razem, gdy Gamrot będzie przygotowywał się do walk…

– Ok, czyli wrócisz – wszedł mu w słowo Ariel.

– Mam mieszkanie zaraz przy klubie, które nie jest wystawione na sprzedaż – jął wyjaśniać Dustin. – Mam więc miejscówkę zaraz przy klubie. Będę tam wracał za każdym razem, gdy Sabah Homasi będzie przygotowywał się do walki, za każdym razem, gdy Johnny Eblen poprosi, żebym przyjechał i żebyśmy potrenowali. Ci wszyscy goście są mi cały czas bliscy. To moi przyjaciele, więc jeśli tylko będę jakkolwiek mógł pomóc im w przygotowaniach do walki, z całą pewnością będę na miejscu.

Co zaś tyczy się jego dalszej kariery, to Dustin Poirier nadal decyzji nie podjął. Przyznał natomiast, że jest mu odrobinę bliżej do zawieszenia rękawic na kołku, aniżeli do powrotu do oktagonu.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button