UFC

„Arman to pi*da!” – Mateusz Gamrot zareagował na słowa Armana Tsarukyana nt. Dustina Poiriera

Nie zdzierżył Mateusz Gamrot – usłyszawszy wypowiedzi Armana Tsarukyana pod adresem Dustina Poiriera, pognębił go medialnie.

We wtorek niesłynący ze szczególnego okazywania medialnego szacunku klubowym kolegom z American Top Team Arman Tsarukyan zaatakował Dustina Poiriera. Diament stoczył w sobotę mocną mistrzowską walkę z Islamem Makhachevem, przegrywając z Dagestańczykiem w piątej rundzie przez poddanie.

Powróciwszy do Rosji, Ahalkalakets udzielił wywiadu, w którym nie zostawił suchej nitki na swoim klubowym koledze. Ormianin stwierdził, że w pierwszej rundzie Makhachev rzucał Poirierem jak „workiem”, w a piątej Amerykanin pękł mentalnie. Zarzucił mu, że pomimo iż była to ostatnia walka w jego karierze, prawdopodobnie najważniejsza, to „oddał szyję”.

– Do końca walki zostały dwie minuty. Dlaczego oddajesz szyję? Wytrzymaj, przetrwaj, zrób coś z tym, ale nie poddawaj się. 2,5 minuty do końca, to twoja ostatnia walka. To najważniejsza walka w twoim życiu i ostatnia walka w twojej karierze. A ty to po prostu oddajesz. Jan bym się tak po prostu nie poddał.

– Gdyby się wtedy nie poddał? W Ameryce wypunktowaliby to dla Poiriera. W Ameryce nie daliby tego zwycięstwa Islamowi.

Nie był to pierwszy atak Ormianina na Amerykanina. Wcześniej opowiadał on, że jeśli Diament zdobędzie pas, to ucieknie przed nim, a przed samą galą stwierdził, że gdyby nazwał go „mother*ucker” – jak Dagestańczyka podczas staredownu – wypłaciłby mu liścia.

Cała wypowiedź Tsarukyana – tutaj.

Słowa te zdecydowanie nie przypadły do gustu głównemu sparingpartnerowi Diamentu, Mateuszowi Gamrotowi. Wczesnym środowym rankiem Polak uznał, że już wystarczy tego gadulstwa Ormianina i krótko skomentował jego wypowiedzi.

– Arman to pi*da! – napisał Gamer.

W przeszłości Tsarukyan regularnie przemycał też uszczypliwości większe i mniejsze pod adresem Gamrota, niepogodzony do dzisiaj z porażką, jaką Polak zadał mu po fantastycznej walce w 2022 roku.

Pytany o relacje z Ormianinem, Polak zawsze powtarzał, że w American Top Team zachowuje się on bardzo uprzejmie – jedynie w mediach daje się ponosić fantazji.

Nieukrywający mistrzowskich aspiracji Mateusz Gamrot okupuje obecnie 5. miejscu w rankingu. Celuje w pojedynek z Charlesem Oliveirą. Jako że jednak Brazylijczyk do walki się nie garnie, Polak jest też gotowy na innych rywali z czołówki rankingu wagi lekkiej.

Arman Tsarukyan jest natomiast przekonany, że w kolejnej walce – najchętniej przy okazji listopadowej gali w Madison Square Garden – stanie do mistrzowskiej walki z Islamem Makhachevem.

Mateusz Gamrot vs. Arman Tsarukyan 2 - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button