UFC

„Co zyskujesz, wypowiadając się w taki sposób?” – Grant Dawson nie rozumie ataku Armana Tsarukyana na Dustina Poiriera

Grant Dawson skomentował krytyczne wypowiedzi Armana Tsarukyana pod adresem Dustina Poiriera po UFC 302.

Przed galą UFC 302 w Newark Grant Dawson wierzył, że jego klubowy kolega z American Top Team Dustin Poirier ma absolutnie wszystko, aby zaszokować świat i zdetronizować mistrza wagi lekkiej Islama Makhacheva. W charakterze kluczowych atutów Diamentu KGD wskazywał żelazną kondycję, ciężkie pięści i świetną gilotynę.

Prognozy Dawsona nie sprawdziły się, choć, owszem, Poirier mocno się Dagestańczykowi postawił. Ostatecznie przegrał jednak przez poddanie w piątej rundzie, nie wykluczając następnie, że była to jego ostatnia walka w karierze.

Zapytany w najnowszym wywiadzie z Jamesem Lynchem właśnie o danie główne gali UFC 302, Grant Dawson nie szczędził komplementów swojemu klubowemu koledze.

– Nie wydaje mi się, że powinniśmy rozmawiać o Islamie – powiedział. – Powinniśmy porozmawiać o Dustinie. Wydaje mi się, że nikt nie sądził, że Dustin da taki występ.

– Miałem 2-2 przed piątą rundą. Wydaje mi się, że jeden z sędziów też miał 2-2, więc ta walka była cały czas otwarta. Dustin to typ zawodnika, który rozkręca się wraz z upływem czasu. Popełnił jeden mały błąd, a Islam go wykorzystał.

– Wydaje mi się jednak, że Dustin nadal to w sobie ma. Część mnie ma nadzieję, że nie skończy kariery, bo nadal to w sobie ma.

– I jeszcze jedno. Nie chcę robić za niego wymówek, ale miał tylko sześć tygodni. To nie jest pełen obóz pod mistrzowskie starcie. Dajcie mu dwanaście tygodni i zobaczymy, co wtedy się stanie.

– Dustin jest bardzo przyjacielski – dodał, zapytany, jaki na matach ATT jest Poirier. – Zawsze jest gotowy ci pomóc. Na pewno ma swoją ekipę, z którą się trzyma, ale to gość, który okazuje ci szacunek, dopóki go nie roztrwonisz. Mogę wypowiadać się o Dustinie wyłącznie w superlatywach.

Zupełnie inaczej do tematu walki Dustina Poiriera odniósł się natomiast inny reprezentant ATT Arman Tsarukyan. W zeszłym tygodniu Ormianin stwierdził mianowicie, że Diament „pękł mentalnie” i nie walczył do końca. Spotkało się to z ostrymi odpowiedziami Mateusza Gamrota (tutaj) oraz trenera boksu Dustina Poiriera, Dyaha Davisa (tutaj).

Jak natomiast na słowa te Ahalkalaketsa zapatruje się Grant Dawson?

– Nie wiem, o co mu chodziło – powiedział. – Arman zawsze jest mi bardzo przyjazny, ale nie wiem, o co w tym chodziło, bo nie było żadnej potrzeby, aby tak mówić.

– Po pierwsze – to nawet nie była prawda. Po drugie – co zyskujesz, wypowiadając się w taki sposób? Kogo nagle bardziej ekscytuje twoje starcie z Islamem, bo powiedziałeś, że Dustin wymiękł w walce, co jest w oczywisty sposób nieprawdą. Koleś poszedł spać. Co to za wymiękanie?

– Nie rozumiem tego i nie popieram, ale to duży chłopak. Może robić, co zechce.

Najprawdopodobniej to właśnie Arman Tsarukyan będzie teraz kolejnym przeciwnikiem Islama Makhacheva. Pomimo iż mistrz wielce rewanżem zainteresowany nie jest, to właśnie taki pojedynek planuje zestawić Dana White – a Dagestańczyk zapowiedział, że weźmie, kogo mu dadzą.

– Islam wygląda teraz na śmiertelnika – powiedział Dawson w temacie potencjalnej konfrontacji Makhacheva z Tsarukyanem. – Jest jednym z najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Nie dałbym go na 1. miejsce, ale na pewno uważam, że jest jednym z najlepszych.

– Jeśli ktoś ma go pokonać, to będzie to jego młodsza, silniejsza wersja. Wydaje mi się, że Arman spełnia te kryteria.

– Czy może tego dokonać? Jasne. Czy tego dokona? Nie wiem. Trenowałem trochę z Armanem. Jest mocny, ale na tym poziomie wszyscy są mocni. Uważam, że ja mogę pokonać Islama, że Arman może pokonać Islama. Każdy z nas może wygrać. Wystarczy jeden błąd.

Co zaś tyczy się Granta Dawsona, to powróciwszy na zwycięskie tory podczas gali UFC 302 – pokonał na pełnym dystansie Joego Soleckiego – celuje on w konfrontację z Jalinem Turnerem.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button