UFC

Galore Bofando vs. Chad Laprise i dwie inne walki dodane do UFC on FOX 26

Trzy nowe pojedynki zasiliły kartę walk grudniowej gali UFC on FOX 26 – Lawler vs. RDA, która odbędzie się w kanadyjskim Winnipeg.

Gala UFC on FOX 26, która odbędzie się 16 grudnia w Winnipeg, wzbogaciła się dzisiaj nie tylko o walkę wieczoru pomiędzy Robbiem Lawlerem i Rafaelem dos Anjosem, ale też o trzy inne pojedynki.

W kategorii lekkiej rękawice skrzyżują John Makdessi (14-6), który przegrał trzy z ostatnich czterech walk, powracając po rocznej przerwie i spektakularnym nokaucie z rąk Lando Vannaty, i Abel Trujillo (15-7), którego serię trzech zwycięstw przerwał w lutym tego roku James Vick. O zestawieniu poinformował portal MMA-Today.com.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim stójkowicze, ale wydaje się, że na nogach to szlifujący ostatnio formę w Roufusport Makdessi – pomimo słabych ostatnio występów – może mieć przewagę. Jest lepiej poukładany technicznie, dysponuje szybkim lewym prostym, trudniej go rozczytać. Z drugiej zaś strony ciężkoręki Trujillo jak najbardziej może pokusić się o przeniesienie walki do parteru, gdzie z góry jego przewaga nie powinna podlegać dyskusji.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Abel Trujillo – 1.60
John Makdessi – 2.25

*****

W kategorii półśredniej do akcji powrócą zwycięski w dwóch ostatnich potyczkach Chad Laprise (12-2), który ostatnio w pokonanym polu zostawiał Thibaulta Goutiego i Briana Camozziego, i mający za sobą spektakularny debiut – znokautował Charliego WardaGalore Bofando (5-2).

Bofando to bardzo niekonwencjonalny i trudny do rozczytania na nogach zawodnik, który uwielbia wszelkiego rodzaju ekwilibrystyczne kopnięcia. Nie mierzył się jednak dotychczas z mocnymi rywalami, a w pojedynku z dysponującym solidnymi fundamentami kickbokerskimi Kanadyjczykiem, który w przeszłości udowadniał też, że gdy trzeba, potrafi zaprzęgnąć do działania zapasy, czeka go bardzo trudne zadanie – szczególnie, jeśli nie ustrzeli rywala w pierwszej rundzie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Chad Laprise – 1.45
Galore Bofando – 2.70

*****

W innym pojedynku w limicie 170 funtów Nordine Taleb (13-4) powalczy o drugie z rzędu zwycięstwo – w maju wypunktował Olivera Enkampa – mierząc się ze znajdującym się w identycznej sytuacji Sultanem Alievem (14-2), który ostatnio pokonał na punkty Bojana Velickovica.

Taleb to niezwykle wszechstronny i inteligentnie walczący zawodnik, który potrafi dostosowywać swoją taktykę do rywala, z którym akurat krzyżuje pieści. Wydaje się, że jego solidna, poukładana stójka z dobrze pracującym lewym prosty oraz przyzwoite zapasy powinny zaprowadzić go do wiktorii nad powracającym po rocznej przerwie i albo szukającym obrotówek na nogach, albo umęczania rywali w klinczu Rosjaninem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Nordine Taleb – 1.55
Sultan Aliev – 2.35

Rozpiska UFC on FOX 26

Walka wieczoru

170 lbs: Robbie Lawler (28-11) vs. Rafael dos Anjos (27-9)

Pozostałe

205 lbs: Glover Teixeira (26-6) vs. Misha Cirkunov (13-3)
205 lbs: Antonio Rogerio Nogueira (22-8) vs. Jared Cannonier (10-2)
125 lbs: Tim Elliott (14-8-1) vs. Justin Scoggins (11-4)
185 lbs: Alessio Di Chirico (10-2) vs. Oluwale Bamgbose (6-3)
185 lbs: Vitor Miranda (12-6) vs. Julian Marquez (6-1)
155 lbs: John Makdessi (14-6) vs. Abel Trujillo (15-7)
170 lbs: Chad Laprise (12-2) vs. Galore Bofando (5-2)
170 lbs: Nordine Taleb (13-4) vs. Sultan Aliev (14-2)

*****

Fatalne wstępne wyniki sprzedaży PPV gal UFC 215 i UFC 216

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button