UFC

Tim Elliott vs. Justin Scoggins na UFC on FOX 26

Dwaj niezwykle kreatywni zawodnicy – Tim Elliott i Justin Scoggins – skrzyżują rękawice podczas grudniowej gali UFC on FOX 26.

Interesujące starcie w kategorii muszej pomiędzy Timem Elliottem (14-8-1) i Justinem Scogginsem (11-4) zostało oficjalnie dodane do rozpiski gali UFC on FOX 26, która odbędzie się 16 grudnia w Winnipeg.
Obaj zawodnicy nie zaliczą ostatnich walk do udanych. Elliott po powrocie do UFC, który zapewnił sobie, zwyciężając TUF, przegrał w starciu o pas z Demetriousem Johnsonem, by następnie pewnie wypunktować Louisa Smolkę. Ostatnio jednak, podczas czerwcowej gali UFC Fight Night 110, szybko przegrał przez poddanie z Benem Nguyenem.

Scoggins z kolei od początku przygody z UFC regularnie przeplata serie dwóch zwycięstw z serią dwóch porażek, obronną ręką wychodząc z połowy z ośmiu dotychczasowych pojedynków. Ostatnie dwie potyczki przegrywał przez poddania, najpierw będąc uduszonym przez Pedro Munhoza, a następnie – podczas gali UFC Fight Night 111 w czerwcu – przez Yutę Sasakiego.

Elliott bywa niekonwencjonalny i nieprzewidywalny w stójce, ale jego domeną są zapasy i parter. W wymianach kickbokserskich przewaga powinna należeć do kapitalnie poukładanego stójkowo i niezwykle kreatywnego Scogginsa. Wydaje się jednak, że do ostatnich sekund walki Elliott będzie o jedno obalenie od zwycięstwa – w walce na chwyty to bowiem on powinien rozdawać karty.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tim Elliott – 1.65
Justin Scoggins – 2.10

Rozpiska UFC on FOX 26

205 lbs: Antonio Rogerio Nogueira (22-8) vs. Jared Cannonier (10-2)
125 lbs: Tim Elliott (14-8-1) vs. Justin Scoggins (11-4)
185 lbs: Alessio Di Chirico (10-2) vs. Oluwale Bamgbose (6-3)
185 lbs: Vitor Miranda (12-6) vs. Julian Marquez (6-1)

*****

Donald Cerrone: „Więc pytam ich – a co z Polską?”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button