UFC

Antonio Rogerio Nogueira vs. Jared Cannonier na UFC Fight Night 120

Wedle nieoficjalnych doniesień Antonio Rogerio Nogueira stanie w szranki z Jaredem Cannonierem podczas listopadowej gali UFC Fight Night 120.

AKTUALIZACJA: walka została przeniesiona na galę UFC on FOX 26, która odbędzie się 16 grudnia w Winnipeg

Pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy Antonio Rogerio Nogueirą (22-8) i Jaredem Cannonierem (10-2) został co-main eventem gali UFC Fight Night 120, która odbędzie się 11 listopada w Norfolk. O zestawieniu poinformował portal Combate.
Dla 41-letniego Brazylijczyka będzie to powrót po rocznej przerwie i kontuzji szyi, jakiej nabawił się w listopadzie zeszłego roku w przegranej przez techniczny nokaut walce z Ryanem Baderem podczas gali UFC Fight Night 100. Wcześniej natomiast ubił Patricka Cumminsa, podnosząc się w ten sposób po porażkach z Anthonym Johnsonem i Mauricio Ruą.

Cannonier stoczył dotychczas pięć walk pod banderą UFC, obronną ręką wychodząc z trzech z nich. Ostatnio był widziany w akcji w lipcu, podczas TUF 25 Finale ubijając biorącego walkę w zastępstwie Nicka Roehricka i w ten sposób wracając na zwycięską ścieżkę po porażce z Gloverem Teixeirą.

Obaj zawodnicy preferują walkę w stójce, wobec czego możemy spodziewać się szermierki na pięści i kopnięcia. Niby Minotoro jest całkiem przyzwoitym bokserem, ale biorąc pod uwagę, że nie walczył od roku, borykając się z kontuzją szyi, a także jego zaawansowany etap kariery, wydaje się, że szybkość i sprawne ręce Amerykanina stanowić mogą dla niego przeszkodę nie do pokonania – szczególnie, że Cannoniera przewrócić i utrzymać na plecach (jeśli takowy plan miał Brazylijczyk) łatwo nie jest.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Antonio Rogerio Nogueira – 2.35
Jared Cannonier – 1.55

*****

Wcześniej na UFC Fight Night 120 zapowiedziano też pojedynek w limicie kategorii średniej. Powracający po dwóch z rzędu porażkach Nate Marquardt (35-18-2) skrzyżuje rękawice z również niemającym ostatnio szczęścia Cezarem Ferreirą (11-6), którego seria trzech wiktorii została zatrzymana przez Eliasa Theodorou.

Amerykanin jest już zdecydowanie na ostatniej prostej swojej kariery, ale i Brazylijczyk nie jest zawodnikiem, na którym można polegać. Wydaje się jednak, że kombinacja jego roztropnej oktagonowej gry stójkowej z dobrymi obaleniami w tempo każą widzieć go w roli delikatnego faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Nate Marquardt – 2.15
Cezar Ferreira – 1.60

Rozpiska UFC Fight Night 120

Co-main event

205 lbs: Antonio Rogerio Nogueira (22-8) vs. Jared Cannonier (10-2)

Pozostałe

185 lbs: Nate Marquardt (35-18-2) vs. Cezar Ferreira (11-6)
205 lbs: Marcel Fortuna (9-2) vs. Jake Collier (10-4)
185 lbs: Karl Roberson (5-0) vs. Darren Stewart (7-1)

*****

Kto dla Marcina Tybury – analiza

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button