UFC

Gala UFC 243 z walką Whittaker vs. Adesanya na 60-tysięczniku w Melbourne

Po wielu tygodniach spekulacji karty zostały odkryte – gala UFC 243: Whittaker vs. Adesanya odbędzie się w Melbourne.

Zaplanowana na 5 października gala UFC 243, którą uświetni starcie na szczycie wagi średniej pomiędzy prawowitym mistrzem Robertem Whittakerem i tymczasowym czempionem Israelem Adesanyą, odbędzie się na Marvel Stadium w Melbourne, o czym doniósł portal TheDailyTelegraph.com.au.

Zobacz także: Martin Lewandowski grozi Mateuszowi Gamrotowi odebraniem pasa

Pomimo tego, iż tego samego dnia w Sydney odbędzie się finał ligi rugby, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Australii, Dana White i spółka wierzą, że wyprzedadzą cały stadion Marvel. Obiekt ten może pomieścić prawie 60 tys. fanów.

Ta walka będzie kamieniem milowym nie tylko dla australijskiej sceny sportów walki, ale dla sportów walki w ogóle.

– powiedział Whittaker.

W MMA rzadko zdarza się tak duża publika. To wspaniałe, że będę jednym z niewielu zawodników, którzy mogą wystąpić przed tak ogromną publicznością. Walka przed australijskimi fanami dodaje mi wiele energii.

To dla mnie też bardzo komfortowe, bo mogę dłużej zostać w domu, spędzić czas z dziećmi. Nie muszę latać na drugi koniec świata. Wszystko to mogę wnieść ze sobą do oktagonu.
Dotychczasowy rekord frekwencji organizacji należy do gali UFC 193, która odbyła się w 2015 roku również w Melbourne, ale na Etihad Stadium. Wydarzenie, które uświetniła walka Rondy Rousey z Holly Holm, zgromadziło na trybunach 56 214 fanów. Gala UFC 243 ma szansę wyśrubować nowy rekord.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 5

Dodaj komentarz

Back to top button