Conor McGregor vs. Floyd Mayweather Jr.

Floyd Mayweather Jr. i Conor McGregor pobili rekord sprzedaży PPV na brytyjskim rynku

Gala bokserska zwieńczona pojedynkiem Floyda Mayweathera Juniora z Conorem McGregorem pobiła brytyjski rekord sprzedaży PPV.

Starcie Conora McGregora z Floydem Mawyeatherem Juniorem poległo z kretesem w rywalizacji z pojedynkiem tego ostatniego z Mannym Pacquiao pod względem wpływów z biletów. Irlandzko-amerykański duet sprzedał bowiem bilety na kwotę $55 milionów, podczas gdy dwa lata wcześniej duet amerykańsko-filipiński osiągnął wpływy z bramki na poziomie $72 milionów.

Okazuje się jednak, że przynajmniej w kwestii sprzedaży PPV sprawy mają się zgoła inaczej. Jak bowiem SkySports potwierdziło dzisiaj na łamach BoxingNewsOnline.net, starcie Mayweathera Jr. z McGregorem sprzedało się w liczbie ponad 1 mln PPV na rynku brytyjskim, zostawiając w tyle zarówno rekordowy wcześniej wynik z walki Anthony’ego Joshuy z Władymirem Kliczką (według nieoficjalnych, prawdopodobnie przesadzonych, danych ok. 1,5 mln), a także poprzedni rekord 700 tys. PPV z walki Mayweathera z Pacquiao.
Póki co brak oficjalnych danych na temat wielkości sprzedaży PPV na terenie Stanów Zjednoczonych. Tamtejszy rekord należy oczywiście do walki Mayweathera z Pacquiao – 4,6 mln – ale wedle najnowszych szacunków przedstawionych przez Stephena Espinozę z Showtime może być on zagrożony.

*****

Wpływy z biletów z gali Mayweather vs. McGregor dalekie od rekordowych

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button