Conor McGregor vs. Floyd Mayweather Jr.

Wpływy z biletów z gali Mayweather vs. McGregor dalekie od rekordowych

Wpływy z biletów z gali zwieńczonej bokserską walką Floyda Mawyeathera Juniora z Conorem McGregorem miały osiągnąć rekordowe wyniki – ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Zaraz po gali Floyd Mayweather Junior i szefujący Mayweather Promotions Leonard Ellerbe przekonywali, że wpływy z bramki w T-Mobile Arenie, gdzie ten pierwszy skrzyżował rękawice z Conorem McGregorem, osiągnęły rekordowe $80 milionów, zostawiając w tyle poprzedni rekord – a więc $72 miliony z walki Mayweathera z Mannym Pacquiao.
Wedle oficjalnych danych Stanowej Komisji Sportowej w Newadzie, wpływy z biletów okazały się jednak o wiele niższe i wyniosły ledwie $55 milionów, pozostając daleko w tyle za wynikiem Mayweathera i Pacquiao.

Z drugiej zaś strony, rzeczone $55 milionów tytułem wpływów z biletów jest drugim najlepszym wynikiem w historii.

Nadal natomiast nie wiadomo konkretów na temat sprzedaży PPV. Stephen Espinoza z Showtime Sports zdradził podczas programu The MMA Hour, że obecnie sprzedaż PPV jest szacowana na około 4,5 miliona i jeśli trend się utrzyma, może zostawić w tyle rekordowe 4,6 mln z walki Mayweathera Juniora z Mannym Pacquiao.

*****

Daniel Cormier o Jonie Jonesie: „Mówiłem wcześniej, że jest największy w historii, ale…”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button