FENPolskie MMA

FEN 46: Kuberski vs. Wojciechowski – wyniki i relacja

W Pile odbyła się gala FEN 46, którą zwieńczyło starcie na szczycie wagi średniej pomiędzy mistrzem Piotrem Kuberskim i pretendentem Kamilem Wojciechowskim.

W walce wieczoru mistrz wagi średniej Piotr Kuberski (11-1) ciężko znokautował w pierwszej rundzie Kamila Wojciechowskiego (8-1). Pełna relacja z pojedynku – tutaj.

Przez niemal całą pierwszą rundę walki Marcina Wójcik (17-8) z Ednaldo Oliveirą (21-12-1) Polak wywierał presję, starając się zamykać rywala na siatce i przedzierać się do półdystansu – ale Brazylijczyk nieźle opędzał się od naszego zawodnika ciosami prostymi oraz krótkimi kombinacjami, żwawo hasając przy tym do boku. Wójcik trafił jednak kilkoma dobrymi sierpami, choć przyjął też sporo prostych. Brazylijczyk dobrze wybronił się przed zapaśniczą ze strony reprezentanta Ankosu MMA.

W połowie drugiej rundy Gigant w końcu sfinalizował obalenie. W parterze gra toczyła się do jednej bramki – tej brazylijskiej. Wójcik w końcu rozpłaszczył rywala na brzuchu, uderzeniami z góry zmuszając sędziego do przerwania zawodów.

Marcin Wójcik odniósł tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu. Wygrał sześć z ostatnich siedmiu pojedynków.


Pierwsza runda pojedynku Bartosza Szewczyka (5-2-1) z Łukaszem Klingerem (11-6-1) stała pod znakiem szermierki na pięści. Szewczyk był znacznie bardziej ruchliwy, hasając żwawo na nogach i zasypując próbującego bronić się gardą Klingera krótkimi kombinacjami. Wiele z tych uderzeń doszło celu, choć Klinger też miał swoje dobre momenty. Było ich jednak znacznie mniej. Obaj zawodnicy polowali na lewe sierpy na koniec kombinacji albo w kontrach – Bartosz z większymi sukcesami. W końcówce Szewczyk wstrząsnął nawet rywalem soczystą kombinacją 1-2, ale nie poszukał skończenia – choć wydawało się, że była na to okazja, bo Klinger zatańczył na nogach.

Druga runda stała pod znakiem całkowitej niemal dominacji Szewczyka. Żwawo hasał on do boków, rozbijając osobliwie korzystającego z gardy Klingera ciosami prostymi, sierpami, kombinacjami. Klinger cały czas starał się nacierać, ale z jego ofensywy niewiele wychodziło – inkasował natomiast mnóstwo uderzeń. Kilka razy zgubił też ochraniacz na zęby, za co ostrzegł go sędzia.

W trzeciej rundzie Klinger niczym zombie nadal nacierał, podczas gdy Szewczyka powoli łapała zadyszka. Bartek nadal co prawda regularnie lokował ciosy na głowie rywala – a nawet mocne łokcie – ale też inkasował ich znacznie więcej niż w poprzednich odsłonach. Klinger był agresorem, starając się przełamać młodszego o 12 lat przeciwnika. Nie zdołał jednak tego uczynić.

W samej końcówce walki sędzia Cezary Wojciechowski ukarał Bartosza Szewczyka odjęciem punktu za… Niecenzuralne protesty jego narożnika – przede wszystkim trenera Andrzeja Kościelskiego – który zarzucał Klingerowi nieprzepisowe ataki głową.

Jak się okazało, odjęty ten punkt wpłynął na wynik walki. Sędziowie większościowo wskazali bowiem na remis.

Wawrzyniec Bartnik (7-4) mocno rozbił Bartłomieja Dragańskiego (4-1), zadając mu pierwszą w karierze porażkę. Pełna relacja z walki – tutaj.


Agresywnie usposobiony Damian Rzepecki (5-0) poddał w drugiej rundzie Krzysztofa Dobrzyńskiego (7-6-1). Pełna relacja z pojedynku – tutaj.


Perspektywiczny i wyróżniający się kapitalnymi warunkami fizycznymi Łukasz Olech (3-1) rozbił i poddał w pierwszej rundzie Piotra Kalenika (10-10). Pełna relacja z walki – tutaj.


Świetnie dysponowany Gracjan Wyroślak (3-1) w niecodzienny sposób poddał w drugiej rundzie Kamila Mosgalika (5-7). Wyroślak rozdawał karty w stójce – trafiał lowkingami i ciosami w kombinacjach – a w drugiej rundzie wybronił się przed próbą zapaśniczą ze strony rywal, lądując na górze. Zdzieliwszy rywala potężnym prawym z góry, Wyroślak zaatakował trójkątem rękami, ale znajdował się po przeciwnej stronie – wywarł jednak barkiem tak mocną presję na szyję Mosgalika, że ten… Stracił przytomność!


W pojedynku na zasadach semi-pro Jakub Szymanowski ekspresowo kopnięciem na głowę i uderzeniami z góry znokautował Macieja Brzezińskiego, który wybrał fatalny moment na obniżenie pozycji.

Wyniki FEN 46

Walka wieczoru

83,9 kg: Piotr Kuberski (11-1) pok. Kamila Wojciechowskiego (8-1) przez KO (lewy podbródek), R1

Co-main event

93 kg: Marcin Wójcik (17-8) pok. Ednaldo Oliveirę (21-12-1) przez TKO (GNP), R2

Pozostałe

93 kg: Bartosz Szewczyk (5-2-1) vs. Łukasz Klinger (11-6-1) – większościowy remis
77,1 kg: Wawrzyniec Bartnik (7-4) pok. Bartłomieja Dragańskiego (4-1) jednogłośną decyzją
70,3 kg: Damian Rzepecki (5-0) pok. Krzysztofa Dobrzyńskiego (7-6-1) przez poddanie (gilotyna), R2
93 kg: Łukasz Olech (3-1) pok. Piotra Kalenika (10-10) przez poddanie (RNC), R1
70,3 kg: Gracjan Wyroślak (3-1) pok. Kamila Mosgalika (5-7) przez poddanie techniczne (naciskówka barkiem), R2
77 kg: Bartłomiej Mienciuk pok. Dawida Sieka niejednogłośną decyzją – formuła K-1

Walki semi-pro

77,1 kg: Jakub Szymanowski pok. Macieja Brzezińskiego przez KO (kopnięcie na głowę), R1
77,1 kg: Igor Terlecki pok. Wojciecha Małkińskiego większościową decyzją

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button