FENPolskie MMA

(VIDEO) Robert Bryczek zdemolował rywala w 17 sekund! Wyniki i najlepsze akcje FEN 39

Wyniki i relacja z gali FEN 39: Thompson vs. Andryszak, która odbyła się w Ząbkach.

W starciu o pas wagi piórkowej Kacper Formela (13-4) dopełnił formalności, szybko ubijając biorącego walkę w zastępstwie Nicolae Hanteę (5-2).

Polak naruszył rywala kolanem na korpus, dzieła zniszczenia dopełniając uderzeniami z góry.
Marcin Wójcik (15-8) pewnie pokonał powracającego po prawie sześciu latach przerwy Pawła Hadasia (7-2).

Gigant był od początku walki agresorem, spychając Hadasia do defensywy. Chorzowianin szukał pojedynczych szalonych szarży oraz obaleń, ale Wójcik bronił ich z dziecinną łatwością. W drugiej rundzie Marcin przeniósł walkę do parteru, zaszedł rywalowi za plecy, rozciągnął go na brzuchu, wykluczył jedną rękę i zasypał gradem uderzeń. Sędzia nie miał wyboru i przerwał zawody.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Bartosz Szewczyk (4-1) nie miał żadnych problemów z rozmontowaniem niewidzianego w akcji od czterech lat 43-letniego Ezequiela Silvino (6-2), który wziął ten pojedynek w zastępstwie.

Polak już w jednej z pierwszych akcji posłał Brazylijczyka na deski kopnięciem na głowę, rzucając się za nim z pięściami. Silvino bronił się długo, ale Szewczyk dobrze kontrolował go z góry i obijał. W końcu Brazylijczyk, mocno już porozbijany, poddał walkę pod naporem uderzeń.Matheus Pereira (11-5) postawił twarde warunki powracającemu po prawie półtorarocznej przerwie Łukaszowi Charzewskiem (10-1), rozdając karty szczególnie w stójce.

W drugiej rundzie Polak trafił przypadkowo Brazylijczyka w krocze. Pereira wił się z bólu jak zły i walki już nie podjął. Starcie zostało uznane za nieodbyte.
Robert Bryczek (13-5) ekspresowo ubił Robsona Silasa (12-9). Brazylijczyk trafił na początku lowkingiem, ale potem Polak zamknął go na ogrodzeniu, gdzie zaatakował kombinacją ciosów na korpus i głowę. Jednym z nich okrutnie wstrząsnął rywalem, dzieła zniszczenia dopełniając kolejnymi. Na wszystko potrzebował 17 sekund!

Robert Bryczek powrócił tym samym na zwycięskie tory po dwóch zeszłorocznych porażkach pod sztandarem Oktagon MMA. Jego bilans w FEN wynosi obecnie 3-0.

Patryk Duński (8-5-1) od początku rozdawał karty w walce z Krzysztofem Dobrzyńskim (7-5-1), wywierając presję, korzystając z prostych i mocnych lowkingów. Z uwagi na rozbitą nogę Dobrzyński poszukał zapasów, ale także w walce na chwyty Duński wyglądał lepiej – rozpłaszczył rywala na brzuchu i zasypał gradem uderzeń, zmuszając sędziego do przerwania zawodów.
W starciu otwierającym galę Mansur Abdurzakov (6-3) odniósł pierwsze pod sztandarem FEN zwycięstwo, poddając duszeniem zza pleców w drugiej rundzie Kacpra Bróździaka (4-3).

Wyniki FEN 39

Walka wieczoru

120,2 kg: Oli Thompson (21-14) vs. Michał Andryszak (23-10) – o pas mistrzowskiwalka odwołana z powodu problemów zdrowotnych Andryszaka

Co-main event

65,8 kg: Kacper Formela (13-4) pok. Nicolae Hanteę (5-2) przez TKO (kolano i GNP), R1

Pozostałe

93,0 kg: Marcin Wójcik (15-8) pok. Pawła Hadasia (7-2) przez TKO (GNP), R2
96,0 kg: Bartosz Szewczyk (4-1) pok. Ezequiela Silvino (6-2) przez TKO (GNP), R1
68,0 kg: Łukasz Charzewski (10-1) vs. Matheus Pereira (11-5) – no contest (przypadkowe kolano w krocze autorstwa Charzewskiego)
83,9 kg: Robert Bryczek (13-5) pok. Robsona Silasa (12-9) przez KO (ciosy), R1
70,3 kg: Patryk Duński (8-5-1) pok. Krzysztofa Dobrzyńskiego (7-5-1) przez TKO (GNP), R1
82,0 kg: Mansur Abdurzakov (6-3) pok. Kacpra Bróździaka (4-3) przez poddanie (RNC), R2

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button