FENPolskie MMA

FEN 37: Bajor vs. Szewczyk – wyniki, relacja i najlepsze akcje (VIDEO)

Wyniki i relacja na żywo z gali FEN 37: Bajor vs. Szewczyk, która odbyła się we Wrocławiu.

W walce wieczoru wielkich fajerwerków nie stwierdzono, ale Mateusz Rębecki (15-1) pewnie pokonał na punkty twardego Arkadiya Osipyana (7-3), po raz siódmy broniąc tronu wagi lekkiej. Pełna relacja z pojedynku – tutaj.
Świetnie usposobiony Anatoly Hunanyan znokautował w trzeciej rundzie Dominika Zadorę kombinacją niskiego kopnięcia z ciosami, prawdopodobnie łamiąc Polakowi nos. Nasz zawodnik został wyliczony, nie wracając do walki.

W pojedynku o tymczasowy pas wagi ciężkiej Szymon Bajor (23-9) pewnie rozbił i w drugiej rundzie poddał Bartosza Szewczyka (3-1). Pełna relacja – tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W starciu o mistrzostwo wagi półśredniej Cezary Oleksiejczuk (8-2) pewnie pokonał na pełnym dystansie Aiguna Akhmedova (22-3). Pełna relacja – tutaj.Przenoszący się do wagi półśredniej Adrian Zieliński (21-11) zajechał na pełnym dystansie faworyzowanego Szymona Duszę (10-7).

Szybszy reprezentant Arrachionu przez 15 minut wywierał mocną presję, rozbijając rywala kombinacjami ciosów oraz szczególnie kopnięciami na korpus, gdy Dusza zmieniał ustawienie na odwrotne. Opolanin tu i ówdzie notował dobre akcje w kontrze, polując też na kolana, ale było tego zdecydowanie za mało. Zieliński zmuszał go do oddawania pola, niewiele robiąc sobie z okolicznościowych udanych ciosów Duszy. Olsztynianin wybronił też wszystkie próby zapaśnicze rywala.

Werdykt był formalnością. Sędziowie wskazali jednogłośnie na Adriana Zielińskiego, który powrócił tym samym na drogę zwycięstw po dwóch porażkach.

Piotr Kuberski (9-1) i Krystian Bielski (8-4) dali dobry, 15-minutowy pojedynek, toczony niemal wyłącznie w stójce.

Reprezentant Ankosu MMA dobrze korzystał z przewagi zasięgu, kąsając rywala prostymi i sierpami, próbując omijać jego gardę. Atakował chętnie w krótkich kombinacjach, z luzu, różnicował moc uderzeń, nie wpadał w półdystans, hasał do boków. Bielski nieźle jednak pracował gardę, a sam próbował doskakiwać z ostrymi szarżami, polując szczególnie na ciosy na korpus.

Kuberski był jednak znacznie aktywniejszy na przestrzeni 15 minut walki. Nie dawał rywalowi wielu okazji do ataków, nieustannie zmuszając go do koncentracji na obronie.

Sędziowie orzekli jednogłośnie o zwycięstwie Piotra Kuberskiego w stosunku 3 x 29-28. To dla niego już szósta wygrana z rzędu i druga w FEN. Seria dwóch wiktorii reprezentanta Arrachionu Olsztyn dobiegła końca.

Kapitalną formą błysnął Mariusz Joniak (9-4), który w pierwszej rundzie ciężko znokautował niepokonanego wcześniej Lukasa Chotenovsky’ego (6-1).

Polak od początku zawodów był bardzo ruchliwy, starając się wymanewrować o wiele większego Czecha. W końcu dopiął swego, wpadając w przeciwnika z fantastyczną kombinacją lewego sierpa pod zbicie gardy z potężnym prawym, który wszedł czysto. Chotenovsky padł na deski, nieprzytomny, a Joniak grzmotnął go jeszcze dwoma gwoździami, zanim sędzia wkroczył do akcji.

Dla polskiego koguciego było to już piąte zwycięstwo z rzędu, czwarte pod banderą Fight Exclusive Night.
Debiutujący pod sztandarem FEN Mario Zgela (5-2) ekspresowo rozprawił się z faworyzowanym Adamem Kowalskim (13-7-1).

Po serii wymian – Chorwat był agresywniejszy i aktywniejszy – Zgela zaatakował kombinację jaba z lowkingiem, którą – jak się okazało – przygotował sobie nokaut. Chwilę potem ponownie ruszył z lewym prostym, ale tym razem po jabie wyprowadził podbródek, trafiając czysto. Poprawił krótkim lewym kończącym kombinację, a gdy nieprzytomny już Kowalski runął na deski jak długi, zdzielił go jeszcze kilkoma młotami, zanim sędzia przerwał zawody.
W potyczce otwierającej galę, która odbyła się na zasadach semi-pro, Łukasz Olech ślicznym trójkątem poddał w drugiej rundzie Pawła Całkowskiego.

Wyniki FEN 37

Walka wieczoru

70,3 kg: Mateusz Rębecki (15-1) pok. Arkadiya Osipyana (7-3) jednogłośną decyzją (3 x 50-45)

Co-main event

77,0 kg: Anatoly Hunanyan pok. Dominika Zadorę przez TKO (uderzenia), R3

Pozostałe

120,2 kg: Szymon Bajor (23-9) pok. Bartosza Szewczyka (3-1) przez poddanie (RNC), R2
77,1 kg: Cezary Oleksiejczuk (8-2) pok. Aiguna Akhmedova (22-3) jednogłośną decyzją (3 x 50-45)
77,1 kg: Adrian Zieliński (21-11) pok. Szymona Duszę (10-7) jednogłośną decyzją (3 x 29-28)
83,9 kg: Piotr Kuberski (9-1) pok. Krystiana Bielskiego (8-4) jednogłośną decyzją (3 x 29-28)
61,2 kg: Mariusz Joniak (9-4) pok. Lukasa Chotenovsky’ego (6-1) przez KO (ciosy), R1
52,0 kg: Barbara Nalepka pok. Hannę Gujwan jednogłośną decyzją – formuła K-1
95,0 kg: Mario Zgela (5-2) pok. Adama Kowalskiego (13-7-1) przez KO (ciosy), R1
93,0 kg: Łukasz Olech pok. Pawła Całkowskiego przez poddanie (trójkąt), R2 – semi pro

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button