FENPolskie MMA

Szymon Bajor tymczasowym mistrzem FEN! Rozbił i poddał Bartosza Szewczyka!

W pojedynku o tymczasowy pas mistrzowski wagi ciężkiej FEN Szymon Bajor pewnie pokonał Bartosza Szewczyka.

Szymon Bajor (23-9) sięgnął po tymczasowy tytuł mistrzowski wagi ciężkiej, pokonując przez poddanie w drugiej rundzie biorącego walkę w zastępstwie Bartosza Szewczyka (3-1) podczas gali FEN 37 we Wrocławiu.

Szewczyk rozpoczął od serii lewych prostych, kilkoma z nich dosięgając Bajora. Ten jednak odpowiadał dobrymi lowkingami. Kolejne jaby doszły głowy Szymona – i kolejne niskie kopnięcia wykrocznej nogi Bartosza.

Szewczyk powoli jednak się rozkręcał. Zaczął składać krótkie kombinacje, a gdy jedną z nich delikatnie wstrząsnął rywalem, rozpuścił ręce przy siatce, szukając skończenia. Szymon nie złożył jednak broni, odpowiadając własnymi bombami, a następnie kładąc młodziana na plecach. Z góry Bajor kontrolował i okolicznościowo obijał przeciwnika. Ten na chwilę wrócił na nogi, ale rzeszowianina przewrócił go ponownie.

W końcówce Szewczyk wrócił na nogi, ale tam wyraźnie Bajor nabrał wiatru w żagle. Zdzielił zmęczonego rywala kontrami, poprawił lowkingiem, a na koniec ponownie przeniósł walkę do parteru.

Po serii wymian na otwarcie rundy drugiej Szymon zamknął Bartosza na siatce, wyniósł jak kukłę i efektownie cisnął nim o deski. Z półgardy Bajor rozpuścił ręce, bombardując rywala. Przedarł się do pozycji bocznej, a po kotle trafił ponownie do półgardy. Nieustannie terroryzował Szewczyka uderzeniami. Bartosz odzyskał gardę, zwalniając na chwilę tempo walki.

Na chwilę, bo Bajor przedarł się do półgardy, rozpuszczając ręce w mocnych uderzeniach. Szewczyk oddał plecy! Rzeszowianin zapiął ciasne duszenie, zmuszając rywala do poddania!

Kolejnym przeciwnikiem Szymona Bajora będzie mistrz Oli Thompson, z którym Polak przegrał przez nokaut w zeszłym roku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button