Fedor Emelianenko oburzony walkami 8-latków na zasadach MMA

Legendarny Fedor Emelianenko wyraził swoje głębokie niezadowolenie z powodu zorganizowania walk dzieci na gali Akhmat.

Wczoraj w Groznym w Czeczenii odbyła się gala Akhmat Fight Show: Grand Prix Akhmat 2016 Finals zorganizowana przez właściciela organizacji i zawiadującego Czeczenią polityka Ramzana Kadyrova. O wyjątkowości wydarzenia świadczyły jednak trzy niecodzienne walki, w których – na normalnych zasadach MMA (poza długością rund) zmierzyły się dzieci – konkretnie trzej synowie przywódcy w wieku 11 lat (wygrał przez nokaut), 10 i 9 lat (obaj wygrali przez jednogłośne decyzje).

Poniżej nagrania z walk.

https://www.youtube.com/watch?v=QzUbMuQAR1A
https://www.youtube.com/watch?v=qnsUzI67pEA
https://www.youtube.com/watch?v=WE01WQ-szVg

Na świecie zawrzało. Pojawiły się słowa oburzenia i potępienia pod adresem czeczeńskiego przywódcy. Swoje zdegustowanie wyraził też legendarny Fedor Emelianenko, który napisał na swoich profilach społecznościowych:

Walki odbyły się na zasadach, które przeznaczone są dla dorosłych sportowców, nieodpowiednich dla dzieci. To, co wydarzyło się na turnieju w Groznym, jest nieakceptowalny i przede wszystkim nie może być usprawiedliwione.

Emelianenko nie rozumie, dlaczego telewizja Match.tv w ogóle pokazywała walki dzieci.

Nawet nie mówię o tym, że dzieci poniżej 12 lat nie powinny mieć wstępu na galę jako widzowie, ale tam byli 8-latkowie bijący się na oczach uradowanych dorosłych. Czy narażanie zdrowia dzieci jest tego wszystkiego warte? Na gali znajdował się prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrov. Jego doradcy z Ministerstwa Sportu Czeczenii wiedzieli, że walki dzieci do 12 roku życia są nieodpowiednie.

Przede wszystkim powinniśmy być przykładem dla młodszych generacji i dbać o ich zdrowie. Niektóre elementy walki na zasadach dla dorosłych mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian w zdrowiu dzieci, które nie pozwolą im nie tylko kontynuować kariery, ale też wyrządzą szkody fizyczne oraz psychiczne.

Na słowa krytyki ze strony Ostatniego Cara odpowiedziało dwóch bohaterów gali Akhmat. Shamil Zavurov stwierdził, że Rosjanin jest po prostu zazdrosny o to, że była to najlepsza gala w historii rosyjskiego MMA, natomiast Magomed Bibulatov zamieścił na Instagramie następujące zdjęcie:

https://www.instagram.com/p/BLMd2FVDtzv/

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.