Dramaty w rosyjskim MMA – Nikita Krylov gotowy do walki o dobre imię Fedora

W rosyjskim MMA rozgorzała wojna domowa w rezultacie zorganizowania gali Akhmat, na której do walk MMA wyszły dzieci w wieku 8-11 lat.

Wtorkowa gala Akhmat, w której na zasadach MMA – bez kasków i jakichkolwiek ochraniaczy, ale z krótszymi rundami – wystąpiło sześcioro dzieci, w tym trójka synów przywódcy Czeczenii z ramienia Rosji i właściciela organizacji Ramzana Kadyrova, doprowadziła do prawdziwego trzęsienia ziemi w rosyjskim świecie mieszanych sztuk walki. Wszystko to z powodu krytycznych komentarzy ze strony legendarnego Fedora Emelianenki, który szefuje Rosyjskiemu Związkowi MMAOstatni Car nie zostawił suchej nitki na organizatorach, krytykując ich za wysyłanie do walki dzieci.

Odpowiedź ze strony otoczenia Kadyrova i czołowych zawodników Akhmat, głównie tych pochodzenia czeczeńskiego, była miażdżąca.

W mediach społecznościowych wykpiono Emelianenkę, wytykając mu a to jego wygraną w kontrowersyjnych okolicznościach walkę z Fabio Maldonado, a to brata-gwałciciela Alexandra. Opublikowano też masę zdjęć mających na celu upokorzyć Ostatniego Cara.

W sukurs Kadyrovowi przyszli też zawodnicy UFC w osobie sympatyzującego z nim Khabiba Nurmagomedova czy ambasadora Akhmat na świecie Fabricio Werduma. Obaj pomimo tego, że w przeszłości wyrażali się z Fedorze z najwyższym szacunkiem, stanęli murem za Kadyrovem.

Wspieram wydarzenia, na których dzieci rywalizują w jakimkolwiek sporcie, jeśli jest to zorganizowane bezpiecznie i dobrze przygotowane.

– napisał na Instagramie Brazylijczyk.

Akhmat zorganizował świetne widowisko, na którym wystąpiło sześcioro dzieci rywalizujących w MMA na innych zasadach niż dorośli. Dzieci na całym świecie rywalizują w kontaktowych sportach takich jak Karate, Muay Thai, Jiu Jitsu, boks, taekwondo.

Krytycznie na temat zastrzeżeń Emelianenki wypowiedział się na swoim profilu na Instagramie także zawieszony obecnie za doping (jeszcze przed debiutem) zawodnik UFC Abdul-Kerim Edilov, prywatnie kuzyn Ramzana Kadyrova.

Po stronie legendarnego Rosjanina stanęli natomiast między innymi Alexander Shlementko oraz Nikita Krylov. Ba, ten ostatni poszedł nawet krok dalej i rzucił publiczne wyzwanie Edilovowi, będąc gotowym w oktagonie walczyć o dobre imię Fedora.

Nie podoba mi się, co mówisz o jednym z najbardziej szanowanych przeze mnie wojowników, więc gdy skończy się twoja dyskwalifikacja, chętnie spotkam się z tobą w oktagonie po walce z Mishą.

– powiedział Ukrainiec, którzy 10 grudnia na UFC 206 stanie naprzeciwko Mishy Cirkunova.

Spotkamy się na wiosnę i zobaczymy, kto nadaje się do uprawiania sportu, a kto do pisania na Instagramie.

Edilov wyzwanie przyjął.

W międzyczasie natomiast głos zabrał Ramzan Kadyrov, prawdopodobnie zaskoczony falą krytyki, z jaką spotkał się po zorganizowaniu walk dzieci. Dość powiedzieć, że wtorkowa gala będzie przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Kreml.

Czeczeński przywódca zaapelował do swoich popleczników, aby przestali krytykować Emelianenkę i usunęli z mediów społecznościowych wszystkie obraźliwe wpisy na jego temat. Kadyrov stwierdził, że krytyka ikony rosyjskiego MMA nie jest potrzebna, bo „Fedor z pewnością zdaje sobie sprawę, że się pomylił”, a poza tym nikomu nie jest potrzebna wojna rosyjsko-rosyjska.

Obaj, Kadyrov i Emelianenko, cieszą się wsparciem Włodzimierza Putina. Ten jednak póki co nie zabrał głosu w sprawie.

*****

Źródła artykułu:

http://www.bloodyelbow.com/2016/10/7/13201324/feature-putin-troubled-alliance-kadyrov-fedor-child-fights-chechnya-mma-scandal
http://www.mk.ru/sport/2016/10/07/ukrainec-krylov-vyzval-na-boy-chechenca-edilova-za-kritiku-emelyanenko.html
http://www.mk.ru/sport/2016/10/07/edilov-radostno-prinyal-vyzov-krylova-soytis-v-kletke-za-emelyanenko.html

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.