Biznes MMA UFCUFC

Fatalna oglądalność UFC on FOX 23

Nawet Demetrious Johnson i John Moraga wykręcili swego czasu lepsze wyniki oglądalności niż Valentina Shevchenko i Julianna Pena na UFC on FOX 23.

Tym razem eksperyment z pojedynkiem kobiet w walce wieczoru gali UFC on FOX 23Valentina Shevchenko pokonała Juliannę Penę – kompletnie się nie powiódł. Jak bowiem donosi dziennikarz Dave Meltzer, średnia oglądalność sobotniej gali wyniosła 2,189 mln widzów, co stanowi drugi najgorszy wynik w historii serii UFC on FOX.

Gorzej wypadła tylko gala UFC on FOX 21 z Demianem Maią i Carlosem Conditem w rolach głównych (średnio 1,983 mln widzów), ale tamto wydarzenie miało potężną konkurencję w postaci presezonu NFL.
Jeśli wykluczyć tę galę, to najsłabszą dotychczasową oglądalność miało UFC on FOX 8 z marca 2013 roku, gdy kartę uświetnił pojedynek o pas mistrzowski kategorii muszej pomiędzy Demetriousem Johnsonem i Johnem Moragą.

Poza niskim zainteresowaniem postaciami Shevchenko i Peny Meltzer jako przyczynę niskiej oglądalności podaje też krótkie walki w karcie głównej – trzy z nich zakończyły się w drugich rundach, jedna w pierwszej. Gala tym samym skończyła się o 22, podczas gdy najlepsze wyniki pojawiają się w późniejszych godzinach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button