KSWPolskie MMA

(VIDEO) Nie chciał dobijać! Ziółkowski mistrzem! Rozbił Szymańskiego!

Rewelacyjnie dysponowany Marian Ziółkowski pokonał Romana Szymańskiego, kończąc krótkie bezkrólewie w wadze lekkiej KSW.

W co-main evencie gali KSW 57 Marian Ziółkowski (22-8-1) rozbił w pył w rewanżu Romana Szymańskiego (13-6), rozsiadając się na mistrzowskim tronie kategorii lekkiej.

Marian rozpoczyna od serii prostych – podwójny lewy i prawy. Lowking Ziółkowskiego, kontry Szymańskiego. Świetne latające frontalne kopnięcie na korpus w wykonaniu warszawiaka. Lowking Mariana.

Seria lewych prostych Romana, ale w powietrze. Jab Mariana dochodzi, odpowiedź jabem na korpus Szymańskiego również. Podwójny lewy Romana – drugi doszedł celu. Szymański poluje na korpus wyższego rywala. Stójkowe szachy.

Ładny lewy prosty Ziółkowskiego. Kolejna seria lewych prostych Romana. Lewy ląduje na korpusie Mariana. Ładna kontra Romana. Lowking Ziółkowskiego, lewy prosty również dochodzi celu. Ładna odpowiedź lewym sierpem Romana. Latający frontal warszawiaka, częściowo zblokowany. Poznaniak nieustannie czai się na schaby przeciwnika.

Dwie minuty do końca rundy. Niskie kopnięcie autorstwa Ziółkowskiego. Szymański próbuje zapędzić go seriami prostych na ogrodzenie, ale warszawiak dobrze orbituje. Ładne proste Szymańskiego, ale kros Ziółkowskiego doszedł celu. Krótkie szarże Szymańskiego. Lowking Mariana dochodzi celu, kros również. Frontal także. I świetny kros.
Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Ziółkowski

Podwójny lewy i prawy Mariana, ale dobrze unika ich Szymański. Roman trafia na korpus, ale inkasuje serie prostych na korpus, a potem jeszcze lowkinga. Poznaniak ma problemy z zasięgiem rywala, często inicjuje szarże, ale nie dosięga dobrze kontrolującego dystans Ziółkowskiego. Nos Romana już rozbity, zakrwawiony.

Dobra akcja Szymańskiego, który trafia na głowę lewym sierpem. Poprawia jabem na korpus. Proste Mariana nie dochodzą celu – świetne odchylenia Romana. Szymański nadal poluje na proste na korpus, często w krótkich kombinacjach. Lowking warszawiaka, ale lewy sierp na koniec kombinacji rywala dochodzi jego szczęki.

Lowking Ziółkowskiego, ale to Szymański jest aktywniejszy. Ma jednak sporo problemów z dosięganiem dobrze hasającego na nogach rywala. Srogi lowking Ziółkowskiego – poczuł go Szymański.

Roman jednak nadal aktywny. Inkasuje jednak serię prostych. Lowkingi Mariana! Uuuu! Uszkodzona noga Romana! Porusza się zupełnie inaczej, nie opiera ciężaru ciała na wykrocznej nodze. Nie zmienia jednak ustawienia na odwrotne.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Ziółkowski

Marian to wie! Rozpoczyna trzecią rundę od srogiego lowkinga. I kolejny! Oj, poczuł to Roman! Uśmiech Mariana… Soczyste proste Mariana dochodzą celu. Latające kolano Ziółkowskiego! Próba obalenia Szymańskiego, ale defensywa zapaśnicza warszawiaka na posterunku.

Pozostajemy w stójce – a tam dwa dobre kopnięcia na korpus w wykonaniu Szymańskiego, który także ciosami poluje na doły rywala. Inkasuje jednak niskie kopnięcie, choć broni nie składa, podkręcając tempo. Agresywniejszy, aktywniejszy, skuteczniejszy. Szczególnie chętnie szuka frontali na korpus Mariana.Ziółkowski broni się przed obaleniem – kompletnie nieprzygotowanym. Seria świetnych akcji Mariana – lewy prosty, kros, kontra sierpem. Latający frontal. Reprezentant Czerwonego Smoka cały czas w grze – trafia srogim sierpem! Jednak warszawiak niewzruszony – odpowiada ślicznymi prostymi.

Kolejny lowking Mariana! I jeszcze jeden… Aż boli od patrzenia! Ale Roman poluje nadal na frontale na korpus, które przyniosły mu pewne sukcesy.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Ziółkowski

Marian rozpoczyna rundę od lowkinga, ale nie trafia. Szymański szarżuje, ale Ziółkowski pracą na nogach unika zagrożenia. Jednak chwilę potem Roman znów szarżuje – i tym razem zamyka rywala na ogrodzeniu, tam pracując nad obaleniem. Ziółkowski dobrze się jednak broni przy siatce. Słychać podpowiedzi trenera Robert Jocza. I zerwanie klinczu.

Ziółkowski rusza z prostymi, Szymański odpowiada ciosami na korpus i frontalem również na korpus. Przerwa po przypadkowym kopnięciu w krocze w wykonaniu Mariana.

Po wznowieniu Roman rusza do ostrej szarży, zamykając warszawiaka na siatce. Rozrywa klincz z ładnym lewym sierpem. Wracamy na środek klatki.
Tempo walki nieco spadło. Proste Mariana, nieudana szarża Romana. Fantastyczne 1-2 Ziółkowskiego! I poprawka! Wszystko wchodzi!

Marian rusza z kombinację lewego z prawym! Szymański na wstecznym! Ziółkowski dokłada okrężne kopnięcie na korpus po przekroku – i trafia czysto w wątrobę! Roman na deskach, schowany w zółwiu, nie podnosi się! Warszawiak zwraca uwagę sędziego, że nie ma to już sensu, ale sędzia pokazuje kciuk odwrócony w dół! Seria uderzeń – koniec! Marian Ziółkowski nowym mistrzem wagi lekkiej KSW!

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button