Fabricio Werdum zabiera głos po „nieporozumieniu” związanym z wpadką dopingową

Fabricio Werdum wierzy, że szybko wyjaśni „nieporozumienie” związane z pozytywnym wynikiem kontroli antydopingowej.

Były mistrz kategorii ciężkiej UFC wydał krótkie oświadczenie w mediach społecznościowych na temat wczorajszych informacji o możliwym naruszeniu przezeń Polityki Antydopingowej w następstwie kontroli przeprowadzonej 25 kwietnia poza rywalizacją (out of competition).

View this post on Instagram

Fala galera Fui pego de surpresa com a notícia de que um dos exames colhidos pela USADA em abril deu positivo para uma substância proibida. Me coloquei à disposição da USADA e do UFC e estou trabalhando com a minha equipe para entender o que aconteceu. Eu sempre fui muito cuidadoso com tudo o que eu tomo e sempre apoiei o esporte limpo. Vocês podem ter certeza de que vamos esclarecer esse mal entendido e espero em breve poder voltar a fazer o que eu amo, que é lutar. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Hey guys, I got up this morning to the news that one of my urine samples from April tested positive for a prohibited substance. I am working with my team, the UFC and USADA to understand what happened. I’ve always been careful with everything I take and I’ve always supported a clean sport. We will work hard to solve this misunderstanding and I hope soon to be able to go back to the octagon and do what I love

A post shared by Fabricio Werdum 🥇🥇🥇 (@werdum) on

Hej, koledzy, dowiedziałem się dzisiaj po przebudzeniu, że jedna z moich próbek uryny pobranych w kwietniu dała wynik pozytywny na zabronioną substancję. Pracuję ze swoim zespołem, z UFC i USADA, aby zrozumieć, co się stało. Zawsze byłem uważny ze wszystkim, co przyjmuję i zawsze wspierałem czysty sport. Będziemy ciężko pracować, aby wyjaśnić do nieporozumienie i liczę na szybki powrót do oktagonu, abym mógł robić to, co kocham.
40-letni Brazylijczyk był szykowany na walkę wieczoru wrześniowej gali UFC Fight Night w Moskwie, gdzie miał stanąć naprzeciwko Alexeya Oleinika, ale wobec wpadki dopingowej temat ten jest już prawdopodobnie nieaktualny.

Wedle nieoficjalnych doniesień Vai Cavalo zostanie zastąpiony w Moskwie przez Marka Hunta.

*****

UFC dobiło targu z ESPN w sprawie nowej gigantycznej umowy

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply