Fight NightsRosyjskie MMA

Emanuel Newton dla Nikity Krylova na debiut w Fight Nights Global

W swojej premierowej walce dla organizacji Fight Nights Global Nikita Kyrlov skrzyżuje pięści z Emanuelem Newtonem.

W swojej debiutanckiej walce pod banderą rosyjskiej organizacji Fight Nights Global Nikita Krylov (21-5) powalczy z byłym mistrzem Bellatora w kategorii półciężkiej Emanuelem Newtonem (26-12-1). Pojedynek odbędzie się 2 czerwca w Sankt Petersburgu podczas gali Fight Nights Global 67, o czym oficjalnie poinformowała organizacja.
Ukrainiec rozstał się z UFC kilka miesięcy temu, nie znajdując wspólnego języka z Amerykanami w sprawie przedłużenia kontraktu. Pod banderą amerykańskiego giganta stoczył dziewięć walk, zwyciężając sześć z nich. Ostatni raz był widziany w oktagonie w grudniu ubiegłego roku, podczas gali UFC 206 przegrywając z Mishą Cirkunovem przez poddanie, co przerwało jego serię pięciu kolejnych wiktorii.

Z kolei mający za sobą dwie obrony złota w Bellatorze Newton po trzech porażkach z rzędu rozstał się ze Scottem Cokerem i spółką. Odniósł potem jedno zwycięstwo w mniejszej organizacji, by następnie przenieść się do Rosji. Najpierw przegrał z Evgeny’em Erokhinem na gali Plotforma S-70 7th w Soczi, by kilka miesięcy później nieudanie zadebiutować pod banderą Fight Nights Global – uległ Arturowi Astakhovowi.

Podczas Fight Nights Global 67 dojdzie też do dwóch interesujących pojedynków w kategorii ciężkiej.

Niepokonany Vitaly Minakov (19-0) powalczy z byłym pretendentem do pasa UFC Antonio Big Footem Silvą (19-11, 1 NC), podczas gdy w konfrontacji dwóch utalentowanych rosyjskich ciężkich Sergey Pavlovich skrzyżuje rękawice z Mikhailem Mokhnatkinem (9-1-2).

*****

Mamed Khalidov zabiera głos na temat odejścia Joanny Jędrzejczyk z Arrachionu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button