„Ekstremalna sytuacja, coś gorszego niż walka” – Fabricio Werdum uratował topiących się nastolatków (VIDEO)

Były mistrz kategorii ciężkiej UFC Fabricio Werdum wykazał się nie lada odwagą, ratując w Kalifornii topiących się nastolatków.

Odbywający obecnie karę zawieszenia za wpadkę dopingową i dążący do rozwiązania kontraktu z UFC Fabricio Werdum nie zasypia gruszek w popiele. Jak donosi portal MMAJunkie.com, przebywając ostatnio na plaży w Kalifornii, Brazylijczyk ruszył na zakończoną powodzeniem misję ratunkową dwójce topiących się nastolatków.
Na plaży w tych dramatycznych chwilach przebywał tylko jeden ratownik, wobec czego, niewiele się zastanawiając, Vai Cavalo popędził razem z nim w morze.

Powiedziałem, że pomogą, ale Karine (żona Werduma) nie była pewna, bo to niebezpieczne.

– powiedział Fabricio portalowi AgFight.com.

Spojrzałem na morze i zobaczyłem dwie głowy daleko od plaży i okrzyki „pomocy”. Byli bardzo daleko, jakieś 70 metrów. Gdy ratownik złapał za deskę, zdjąłem ubranie i ruszyłem. Wziąłem pomarańczową bojkę, zarzuciłem na klatkę piersiową i popłynąłem razem z nim. Nawet trochę dalej. Powiedziałem mu, żeby wziął dziewczynę, która bardzo krzyczała, a ja złapałem chłopaka, który już robił się wiotki. Udało mi się go złapać i dopłynęliśmy do plaży.

Przy brzegu pomógł mi starszy mężczyzna. Był duże fale. Dziewczyna podtopiła się jakieś trzy razy.

41-latek nie ukrywa, że serce biło mu jak dzwon.

To ekstremalna sytuacja.

– powiedział.

Gorsze niż walka. Nawet nie da się tego porównać.

Przed trzema laty w nieco podobnych okolicznościach znalazł się inny były zawodnik UFC, Rashid Magomedov, który uratował w Machaczkale tonące dziecko.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply