Polskie MMAUFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 23 grudnia 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 23 grudnia 2014.

Cruz zerwał więzadło, Assuncao uszkodził kostkę

Wczorajszy wieczór stał pod znakiem dramatów w kategorii koguciej. Były mistrz wagi koguciej, Dominick Cruz, który miał na wiosnę zmierzyć się z TJ-em Dillashawem w walce o pas mistrzowski, zerwał po raz trzeci więzadło w kolanie – tym razem w prawym (wcześniej dwa razy w lewym). Zdruzgotany zawodnik poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku. Nie wie, kiedy powróci, ale zapewnia, że zrobi wszystko, by ponownie stanąć w oktagonie.

Dodajmy, że na sesji pytań i odpowiedzi przed sobotnią galą Dominator został zapytany, czy w czasie poprzednich kontuzji myślał kiedykolwiek o zakończeniu kariery, na co odpowiedział, że powróciłby nawet wówczas, gdyby miał czekać na to trzy lata. Daje to nadzieje na powrót Cruza do oktagonu pod koniec 2015 roku.

Jednocześnie trudno nie postawić pytania, czy jego styl walki, styl poruszania się, którego rytm jest na ogół nienaturalnie zaburzony – co z jednej strony czyni go trudnym do rozczytania dla rywali Amerykanina, a z drugiej stanowi też duże obciążenie dla jego kolan – otóż, czy takowy styl pośrednio nie przyczynia się do powtarzających się kontuzji Cruza?

Kilkanaście minut po tym, jak Cruz poinformował o swojej kontuzji, w jego ślady poszedł sportowo najsensowniejszy rywal dla Dillashawa, będący na fali siedmiu kolejnych zwycięstw Raphael Assuncao. Brazylijczyk złamał kostkę i czeka go około 8-10 tygodni przerwy (za Joe Roganem).

Wszystko to niesamowicie komplikuje sytuację w kategorii koguciej. Padają głosy, że wobec kontuzji obu czołowych zawodników do rozgrywki o najwyższe cele powróci zwycięski w sobotę Renan Barao, ale… FrontRowBrian, który myli się rzadko, przekonuje, że już teraz czynione są intensywne starania o zorganizowanie walki TJ-a Dillashawa z… Urijahem Faberem! W grę wchodzą podobno bardzo duże pieniądze, czemu trudno się dziwić – wszak obaj zawodnicy trenują w tym samym klubie, mając nawet tego samego menadżera, który, jeśli wierzyć FRB, mydli oczy opinii publicznej, przekonując w rozmowie z MMAJunkie, że jego zdaniem dojdzie do rewanżu z Barao. Choć może nie powinienem napisać mydli oczy, a raczej – stara się ugrać jak najwięcej, przekonując, że obaj, TJ i Urijah, są jak bracia. A jeśli chcesz, by brat walczył z bratem, to…

Dollaway może pauzować pół roku

Brazylijska komisja (CABMMA) opublikowała zawieszenie medyczne po gali UFC Fight Night 58. Zgodnie z przewidywaniami CB Dollaway może pauzować nawet pół roku, jeśli prześwietlenie wykaże złamanie żebra/żeber. Na taki sam okres zostali też wstępnie zawieszeni dwaj inni zawodnicy, którzy jednak prawdopodobnie pożegnają się z organizacją – Mike Rhodes oraz Marcio Alexande Jr. Obaj czekają na prześwietlenie ręki.

Lesnar wybierze między UFC, Bellatorem a WWE

Początek roku będzie niezwykle intensywny dla Brocka Lesnara, któremu w kwietniu 2015 kończy się kontrakt z WWE. Usługami zawodnika zainteresowane są dwie największe organizacje na świecie, UFC i Bellator, co – jak wieść gminna niesie – Lesnar może wykorzystać do wynegocjowania jak najkorzystniejszej umowy z… WWE!

Z jakimikolwiek konkretami musimy jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.

UFC znalazło telewizyjną przystań w Kanadzie

UFC powraca na ekrany kanadyjskich telewizorów. Gale będzie można oglądać na kanałach TSN, RDS oraz w Fight Network.

Oznacza to, że lada tydzień możemy spodziewać się ogłoszenia jakiejś gali w Kanadzie, najprawdopodobniej z Rorym MacDonaldem w roli głównej.

Jones chce zmiażdżyć Cormiera zapaśniczo

Jon Jones w rozmowie z MMAFighting o taktyce na Daniela Cormiera przed ich walką na UFC 182:

Spróbuję zapasów z Cormierem. Zmuszę go do ostrego wysiłku, gdy będzie próbował mnie obalić, a sam z pewnością również poszukam sprowadzeń. Jestem w stanie go obalić i wierzę w moją pracę z góry.

Trener Jonesa, Greg Jackson, wyjaśnia, że najszybciej mentalnie łamie się rywala nie wtedy, gdy wykorzystuje się jego słabości, ale wtedy, gdy zagraża mu się w obszarze, w którym czuje się najmocniej – dlatego plan Jonesa na pojedynek zakłada dominację zapaśniczą nad Cormierem.

Już za niespełna dwa tygodnie przekonamy się, ile jest w tym prawdy.

Absolute Championship Berkut chce utopić pieniądze w Polsce

Organizacja Absolute Championship Berkut ogłosiła pierwszych polskich zawodników, którzy mają wystąpić 31 stycznia w Płocku na gali tejże czeczeńskiej organizacji oznaczonej numerem 13.

Albert Odzimkowski (7-1) ma się zmierzyć z Arbim Agujavem (15-6), Adam Lewandowski (4-1) z Viskhanem Amirkhanovem (2-1), Aleksander Rychlik (2-1) z Asludinem Khuchievem (1-2), a Janusz Staszewski (5-1-1) z Magomedem Khamzaevem(5-1).

O ile karta walk wygląda całkiem przyzwoicie, tak trudno sobie wyobrazić, by którekolwiek z wyżej wymienionych nazwisk przyciągnęło płocką publikę. A Czeczenów, którzy interesują się MMA w Płocku chyba aż tylu nie ma?

————-

W okresie świątecznym robimy krótką przerwę z Dziennikami MMA, zatem do usłyszenia za kilka dni!

fot. Zuffa/UFC.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button