Dwie walki o pas i pierwsze nazwiska na KSW 43 ujawnione


Damian Janikowski, Michał Andryszak, Roberto Soldic i Dricus Du Plessis to pierwsze nazwiska oficjalnie zapowiedziane na galę KSW 43 we Wrocławiu.

Organizacja KSW ogłosiła pierwszych czterech zawodników, którzy wystąpią podczas zaplanowanej na 14 kwietnia gali KSW 43 we Wrocławiu.
Do akcji powróci niezwykle perspektywiczny, mający za sobą dwa zwycięstwa – z Julio Gallegosem i Antonim ChmielewskimDamian Janikowski (2-0), dla którego będzie to walka przed własna publicznością, bo brązowy medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym pochodzi własnie z Wrocławia.

W klatce zobaczymy też gromiącego rywala za rywalem Michała Andryszaka (20-6), który powalczy o zwakowany pas kategorii ciężkiej. Drogę do niego reprezentant poznańskiego Ankosu MMA utorował sobie ekspresowym zwycięstwami z Michałem Kitą, którego udusił, i Fernando Rodriguesem Juniorem, którego znokautował.

Wreszcie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej – po odebraniu go w dominującym stylu Borysowi Mańkowskiemu – stanie Roberto Soldic (13-2), który skrzyżuje pięści z Dricusem Du Plessisem (11-1), a więc zawodnikiem, którego zastąpił w starciu z Tasmańskim Diabłem.

Rozpiska KSW 43

120 kg: Michał Andryszak (20-6) vs. TBA – o pas mistrzowski
77 kg: Roberto Soldic (13-2) vs. Dricus Du Plessis (11-1) – o pas mistrzowski
84 kg: Damian Janikowski (2-0) vs. TBA

*****

Michał Oleksiejczuk: „Jestem tak naprawdę teraz w kropce”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *