Dustin Poirier wytypował walki Khabib vs. Tony i Conor vs. Kowboj

Dustin Poirier zabrał głos na temat ostatnich szlagierowych zestawień w wadze lekkiej UFC oraz swojej przyszłości.

Niewidziany w akcji od wrześniowej porażki z Khabibem Nurmagomedovem w starciu o koronę kategorii lekkiej Dustin Poirier od dłuższego czasu garnął się do rewanżowej walki z zapowiadającym powrót do oktagonu Conorem McGregorem.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Kasowe starcie z Irlandczykiem padło jednak łupem Donalda Cerrone, który zmierzy się z nim w walce wieczoru styczniowej gali UFC 246 w Las Vegas.

I właśnie między innymi na temat tego pojedynku wypowiedział się na Twitterze Diament.

Luizjańczyk stwierdził, że Kowboj zasługuje na takie starcie, choć typuje zwycięstwo Notoriousa przez TKO. Zaznaczył jednak, że jego krajan posiada umiejętności, aby sprawić niespodziankę.

Zapytany natomiast o pojedynek o złoto pomiędzy swoim ostatnim oprawcą Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem, którzy pójdą w tany w kwietniu, Dustin Poirier wskazał na Dagestańczyka. „Nie wierzę, że podda go z pleców” – stwierdził w temacie El Cucuya.

Naprawiwszy uszkodzone o dłuższego czasu biodro – pięć tygodni temu przeszedł operację – Luizjańczyk mierzy w powrót do oktagonu w marcu lub kwietniu przyszłego roku. Rywal? Wszystko zależy od układu sił w dywizji.

Nie ukrywa jednak, że chętnie zmierzyłby się z Natem Diazem, a idealnie byłoby, gdyby na szali takiego pojedynku znalazł się pas 165 funtów.

Diament wyraził też zainteresowanie rewanżową konfrontacją z rozpędzonym serią trzech nokautów Justinem Gaethje, którego znokautował w zeszłym roku.
W 2020 roku 30-latek zamierza stoczyć trzy walki. Nie ukrywa, że ścinanie do 155 funtów jest „dość trudne”, bo obóz przygotowawczy rozpoczyna, ważąc nieco ponad 180 funtów.

Poirier jest też ze wszech miar zainteresowany spróbowaniem swoich sił w boksie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

„Wyjdę do każdego z tej listy” – Conor McGregor wskazuje potencjalnych rywali na powrót

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply