UFC

„Dostałem ofertę walki przed UFC 236” – Tony Ferguson dementuje słowa Dany White’a o potrzebie dodatkowej kontroli medycznej

Tony Ferguson zaprzeczył słowom sternika UFC Dany White’a, który stwierdził, że El Cucuy musi przejść dodatkową kontrolę medyczną przed powrotem do oktagonu.

Borykający się ostatnimi czasy z poważnymi problemami mentalnymi były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej Tony Ferguson obwieścił kilkanaście dni temu, że przeszedł już dodatkową kontrolę medyczną i jest gotowy do walki.

Przydybany jednak przez dziennikarzy po sobotniej gali UFC 236 w Atlancie, głównodowodzący amerykańskiego giganta Dana White obwieścił, że póki co nie ma żadnych planów startowych względem El Cucuya.

Nie wiem, czy Tony jest gotowy do walki. Nie wiem, czy to prawda.

– powiedział White podczas konferencji prasowej po UFC 236, zapytany o wspomniany wpis Fergusona.

Nie wysłaliśmy jeszcze nikogo od siebie, żeby to sprawdził. Ale to była jego walka. Miał tutaj walczyć z Maxem. To była jego walka, ale ją odrzucił. Stawialiśmy sprawę jasno – zwycięzca będzie walczył o pas mistrzowski. Taki był układ. Jeśli coś nie przydarzy się Dustinowi Poirierowi, nie dozna kontuzji lub nie wydarzy się coś innego, to jest jego walka (z Khabibem).

Dana White został też dopytany przez dziennikarza Bretta Okamoto o to, w jaki sposób oceni, kiedy El Cucuy będzie gotowy do powrotu.

Porozmawiamy z jego zespołem. Jego zespół wie, co się dzieje.

– stwierdził amerykański promotor.

A potem, tak, poddamy go swego rodzaju kontroli medycznej.

Zobacz także: Jon Jones kpi ze zwycięstwa Israela Adesanyi z Kelvinem Gastelumem

Na wypowiedź tę White’a szybko zareagował Ferguson – i wedle jego narracji rzeczywistość w kontekście jakichkolwiek dodatkowych kontroli medycznych, którym miałby zostać poddany, przedstawia się zupełnie inaczej.

Dostałem propozycję walki w zeszłym tygodniu przed UFC 236. Zgadniecie z kim? A to oznacza, że nie potrzebuję żadnych dodatkowych badań. Jedziemy 🇺🇸🏆🇲🇽

Nowy tymczasowy mistrz Dustin Poirier przymierzany jest do unifikacyjnego starcia z Khabibem Nurmagomedovem – na które pełną medialną gotowość wyraża też Dagestańczyk. Rzecz jednak w tym, że do rewanżu z Dagestańskim Orłem garnie się też Conor McGregor, a w tle wszystkich tych rozgrywek mistrzowskich znajduje się też niedoszły rywal Diamentu Nate Diaz.

*****

„Pi*da łamiąca niepisane zasady klubowe” – Jorge Masvidal zamierza torturować Bena Askrena

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Ciekawe jak to faktycznie jest z tym Fergusonem. Po tym co wyciekło, wydawało się, że ten zawodnik ma poważne problemy psychiczne i jego kariera wisi na włosku.
    A ostatnio coraz częściej normalnie się wypowiada i wygląda na to, że być może za jakiś czas zestawią go z kimś.

Dodaj komentarz

Back to top button