UFC

Doniesienia: Tony Ferguson vs. Khabib Nurmagomedov na UFC 223

Starcie o złoto kategorii lekkiej pomiędzy Tonym Fergusone i Khabibem Nurmagomedovem zostało dodane do kwietniowej gali UFC 223 w Brooklynie, o czym donoszą rosyjskie media.

Wedle nieoficjalnych doniesień, Tony Ferguson (23-3) i Khabib Nurmagomedov (25-0) skrzyżują pięści podczas zaplanowanej na 7 kwietnia w Brooklynie gali UFC 223. O zestawieniu poinformował dziennikarz Sport-Express.ru Adam Zubayraev.

Ten sam dziennikarz swego czasu doniósł jako pierwszy o rozmowach UFC z Mamedem Khalidovem przed gdańską galą w zeszłym roku.
Na tę chwilę nie wiadomo, czy stawką pojedynku ma być tymczasowy pas mistrzowski należący do Amerykanina, czy też UFC wcześniej pozbawi złota Conora McGregora, które zostanie przekazane El Cucuyowi – i o nie stoczony zostanie amerykańsko-dagestański bój.

W ostatnich dniach pojawiło się kilka mocnych przesłanek wskazujących na to, że Ferguson i Nurmagomedov pójdą w bój. Najpierw Dagestańczyk zapowiedział wielką nowinę, a wczoraj o powrocie do gry poinformował Amerykanin.

Obaj zawodnicy byli już zestawiani razem trzykrotnie – dwa razy do walki nie doszło z powodu Dagestańczyka, raz z powodu Amerykanina.

Rozpędzony dziesięcioma z rzędu wiktoriami – w tym siedmioma przed czasem – Tony Ferguson był ostatnio widziany w akcji podczas październikowej gali UFC 216, gdzie poddał Kevina Lee, zdobywając tymczasowy pas mistrzowski.

Z kolei mogący pochwalić się serią dziewięciu zwycięstw – czterema przez skończenia – Khabib Nurmagomedov w 2017 roku również stoczył jedną tylko walkę, podczas grudniowej gali UFC 219 deklasując Edsona Barbozę.

Biorąc pod uwagę ostatnie występy obu zawodników, maestrię zapaśniczą zaprezentowaną przez Khabiba oraz jego rewelacyjną kondycję, a także niezachwycający występ Tony’ego z Lee – szczególnie w pierwszej rundzie – trudno nie upatrywać faworyta w osobie Dagestańczyka, który powinien być w stanie przewracać i kontrolować Amerykanina.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tony Ferguson – 2.50
Khabib Nurmagomedov – 1.50

*****

Tyron Woodley: „Gdy oglądałem jego walki, byłem w szoku – ten sku*wiel jest dobry!”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button