TUFUFC

Doniesienia: Rafael dos Anjos vs. Kamaru Usman walką wieczoru TUF 28 Finale

Wedle nieoficjalnych doniesień, starcie w czubie kategorii półśredniej pomiędzy Rafaelem dos Anjosem i Kamaru Usmanem jest szykowane na walkę wieczoru finałowej gali TUF 28.

Wygląda na to, że Rafael dos Anjos (28-10) dostanie, czego chciał. Jak bowiem donosi nieoficjalnie portal Combate.com, matchmakerzy szykują zestawienie Brazylijczyka z Kamaru Usmanem (13-1) w ramach walki wieczoru zaplanowanej na 30 listopada w Las Vegas gali TUF 28 Finale.

Co prawda menadżer Nigeryjczyka Ali Abdelaziz szybko zareagował na doniesienia, twierdząc, że „pierwsze słyszy”, ale Nigeryjski Koszmar w ostatnich tygodniach nie ukrywał, że poza walką o pas mistrzowski 170 funtów – a tej raczej nie otrzyma, bo dla Tyrona Woodleya szykowany jest Colby Covington – interesuje go wyłącznie właśnie konfrontacja z Rafaelem dos Anjosem.
Zostawiwszy za sobą kategorię lekką i trzema wiktoriami – z Tarekim Saffiedinem, Neilem Magnym i Robbiem Lawlerem – utorowawszy sobie drogę do ścisłej czołówki, Brazylijczyk stanął w czerwcu do walki o tymczasowy pas 170 funtów z Colbym Covingtonem. Świetnie usposobiony Amerykanin nie dał mu jednak większych szans, pewnie zwyciężając na pełnym dystansie.

Tymczasem Kamaru Usman pełnił rolę rezerwowego na walkę wieczoru gali UFC 228, co zapewnił sobie serią aż ośmiu zwycięstw w oktagonie. Ostatni pojedynek stoczył w maju, podczas gali UFC Fight Night 129 pewnie wypunktowując Demiana Maię.

Wydaje się, że Brazylijczyk może mieć po swojej stronie przewagę stójki oraz kondycji, ale obszarze klinczerskim, zapaśniczym i parterowym trudno nie faworyzować silnego jak tur Nigeryjczyka. Mając zaś na uwadze, że właśnie z tego rodzaju rywalami – wspomnianym Colbym Covingtonem czy swego czasu Khabibem Nurmagomedovem – RDA miewał poważne problemy, podobnego scenariusza można spodziewać się i w przypadku tego pojedynku.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Kamaru Usman – 1.60
Rafael dos Anjos – 2.25

Wstępny typ:

Kamaru Usman

Rozpiska TUF 28 Finale

Walka wieczoru

170 lbs: Rafael dos Anjos (28-10) vs. Kamaru Usman (13-1)

Pozostałe

135 lbs: Pedro Munhoz (16-3) vs. Bryan Caraway (21-8)
125 lbs: Antonina Shevchenko (6-0) vs. Ashlee Evans-Smith (6-3)
170 lbs: Tim Means (27-10-1) vs. Ricky Rainey (13-5)

*****

Nie ma przypadków, są tylko znaki – Joanna idzie po złoto

Powiązane artykuły

Back to top button