Polskie MMA

Doniesienia: Przemysław Mysiala za kratami, grozi mu „bardzo wysoka kara więzienia” za udział w gangu narkotykowym

Wygląda na to, że sportowa kariera Przemysława Mysiali dobiegła końca – polski zawodnik może bowiem najbliższe lata spędzić za kratami.

Były mistrz FEN i pretendent do pasa KSW Przemysław Mysiala popadł w bardzo poważne tarapaty z prawem, w konsekwencji których najbliższe lata może spędzić za kratami.

Jak donosi między innymi The Sun, The Polish Bear działał jako kurier gangu narkotykowego, który sprowadzał ogromne ilości kokainy do Norfolk. Polak został uznany winnym w sądzie w Norwich i grozi mu „bardzo wysoka kara więzienia”.

Mysiala jakiś czas temu został aresztowany na autostradzie A11, mając w samochodzie 72 tys. funtów w gotówce – wszystko to po dostarczeniu dwóch kilogramów kokainy na spotkanie w Trowse, na obrzeżach Norwich. Specjalny oddział policji obserwował transakcję.

Cała operacja rozbicia gangu narkotykowego rozpoczęła się jeszcze w 2021 roku. W jej wyniku aresztowano trzynaście osób, z których siedem zostało już uznanych za winnych. Prokurator Isobel Ascherson stwierdziła, że gang, którego członkiem był Mysiala, zalewał ulice Norwich i Lowestoft ogromnymi ilościami kokainy. Przywódcą gangu był niejaki Artur Januskiewicz, który w maju zeszłego roku został skazany na 14 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY PO 100 ZŁ

Dowody na winę Przemysława Mysiali były tak mocne, że ława przysięgłych potrzebowała zaledwie trzech godzin, aby uznać go za winnego udziału w dostarczaniu narkotyków klasy A i posiadania mienia pochodzącego z przestępstwa.

Polak nie przyznał się do winy. Jego obrońca Anthony Montgomery utrzymywał, że Mysiala działał po prostu jako windykator długów po tym, jak przyjaciel poprosił go o podróż do Norwich, celem odebrania długu pieniężnego. Policyjne dochodzenie wykazało jednak, że Mysiala odwiedził Norwich trzykrotnie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Przemysław Mysiala nie był wcześniej karany. Wedle prokuratora, zaangażował się w proceder w następstwie problemów finansowych, w jakie popadł podczas pandemii śmiertelnej zarazy – z uwagi na ograniczone wtedy możliwości startów.

41-latek przebywa obecnie w areszcie, gdzie pozostanie do ogłoszenia wyroku, tj. 8 lutego. Nie może wyjść za kaucją.

Przemysław Mysiala przyjechał do Wielkiej Brytanii od 2005 roku. Tam kontynuował rozpoczętą rok wcześniej karierę MMA. Ostatni pojedynek stoczył w sierpniu 2022 roku, w ramach gali PFL przegrywając na pełnym dystansie z Lee Chadwickiem. Wcześniej startował między innymi w KSW, ACA, Celtic Gladiator, FEN. Wziął też udział w TUF 28, ale bez powodzenia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY PO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button