Doniesienia: Nate Diaz nie został tymczasowo zawieszony przez USADA

Pojawiły się najnowsze doniesienia w sprawie problemów Nate’a Diaza z Polityką Antydopingową UFC, które mogą zagrozić jego walce z Jorge Masvidalem na UFC 244.

Nate Diaz obwieścił wczoraj, że w jego organizmie wykryto „podwyższone poziomy”, które mogą pochodzić z zanieczyszczonego suplementu, wobec czego nie wystąpi 2 listopada w walce wieczoru nowojorskiej gali UFC 244 z Jorge Masvidalem.

Zobacz także: Conor McGregor apeluje do „najlepszego boksera P4P”, aby przeszedł do MMA

Okazuje się jednak – przynajmniej wedle najnowszych doniesień ESPN.com – że młodszy ze stocktońskich braci mógł się odrobinę wyjść przed szereg. Nie został bowiem formalnie zawieszony przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA), a jego walka z Gamebredem jest nadal aktualna.

UFC i USADA gromadzą informacje. Wydamy oświadczenie tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

– powiedział rzecznik USADA Adam Woullard.

Wedle doniesień ESPN.com, w organizmie Diaza wykryto śladowe ilości selektywnego modulatora receptora androgenowego (SARM). Zawodnik w opublikowanym wczoraj oświadczeniu stanowczo zaprzeczył, aby stosował jakikolwiek doping.

ESPN przywołuje przykład Neila Magny’ego, u którego w maju również wykryto śladowe ilości SARM. Uznano jednak, że pochodzą z zanieczyszczonego suplementu, we wrześniu dopuszczając go do walki. Nate Diaz oczywiście aż tyle czasu nie ma…

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Jeśli nawet stocktończyk otrzyma zielone światło od USADA oraz Stanowej Komisji Sportowej w Nowym Jorku – nie była ona świadoma, iż u zawodnika wykryto SARM – aby zmierzyć się z Jorge Masvidalem, pytanie, czy to uczyni? Jego wpis sugeruje bowiem, że dopóki sprawa nie zostanie bezwzględnie wyjaśniona i jego nazwisko nie zostanie całkowicie oczyszczone z podejrzeń o stosowanie dopingu, bić się nie zamierza.
Gamebred, który na walce z Natem Diazem zarobiłby prawdopodobnie krocie – otrzyma procent ze sprzedaży PPV – zdążył już zabrać głos w temacie, stając w obronie swojego rywala. Stwierdził stanowczo, że nie interesuje go opinia USADA i jest gotowy do walki.

*****

Conor McGregor powróci na styczniowej gali UFC 246 – dwaj rywale w grze

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply