UFC

Doniesienia: Khamzat Chimaev vs. Gilbert Burns w planach na UFC 273

Wedle nieoficjalnych doniesień starcie Khamzata Chimaeva z Gilbertem Burnsem jest bliskie zestawienia na kwietniową galę UFC 273.
Wygląda na to, że w końcu przeciwnika znalazł garnący się od dawna do walki Khamzat Chimaev (10-0). Jak bowiem doniósł portal Frontkick.online, starcie Czeczena z Gilbertem Burnsem (20-4) jest bliskie finalizacji na okoliczność gali UFC 273, która odbędzie się 9 kwietnia, najprawdopodobniej w Brooklynie.
Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, ale obaj zawodnicy zdążyli już publicznie wyrazić pełną gotowość na konfrontację, potwierdzając też jej termin.

Starcie z Wilkiem w nieco zawoalowany sposób zapowiedział kilka dni temu sam Brazylijczyk.

– Celuję w walkę w kwietniu – powiedział w rozmowie z Combate.com. – Zastanawiamy się nad rywalem. Może nim być Khamzat Chimaev, który jest jednym z niewielu gości, którzy zaakceptowali walkę. Negocjujemy. Zobaczymy. To jak najbardziej może być on.Sklasyfikowany na 2. miejscu w rankingu 170 funtów Durinho wygrał siedem z ostatnich ośmiu walk, jedynej porażki doznając w starciu z mistrzem Kamaru Usmanem. Po niepowodzeniu tym powrócił na drogę zwycięstw, w lipcu ubiegłego roku pokonując na punkty Stephena Thompsona.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Niepokonany w zawodowej karierze Khamzat Chimaev ma na koncie cztery dominujące zwycięstwa pod sztandarem UFC i uchodzi za najbardziej perspektywicznego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe. Ostatnio był widziany w akcji w październiku zeszłego roku, w ramach gali UFC 267 deklasując Jinglianga Li. Okupuje 11. miejsce w klasyfikacji.

Starcie z Brazylijczykiem zapowiada się na największy test w karierze Czeczena. Mając jednak na uwadze, jak sobie radzi pod kątem zapaśniczo-parterowym, wydaje się, że powinien co najmniej skontrolować Burnsa z góry. Spore znaczenie w tym starciu mogą mieć też gabaryty i siła – a te będzie miał po swojej stronie Wilk.
Przewidywane kursy bukmacherskie:

Khamzat Chimaev – 1.50
Gilbert Burns – 2.50

Wstępny typ:

Khamzat Chimaev

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button