UFC

Doniesienia: Joanna Jędrzejczyk vs. Zhang Weili jedną z dwóch mistrzowskich walk UFC 248

Wedle nieoficjalnych doniesień, trwają prace nad zestawieniem pojedynku na szczycie wagi słomkowej pomiędzy Zhang Weili i Joanną Jędrzejczyk jako co-main eventu UFC 248.

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że już niebawem była mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk stanie przed szansą odzyskania złota, mierząc się z zasiadającą na tronie 115 funtów Zhang Weili.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Jak w najnowszej odsłonie swojego programu poinformował dziennikarz Ariel Helwani, który nie zwykł rozmijać się z rzeczywistością, trwają prace nad zestawieniem chińsko-polskiego pojedynku mistrzowskiego na okoliczność marcowej gali UFC 248 w Las Vegas.

A co z kartą PPV 7 marca, która odbędzie się w Las Vegas?

– powiedział kanadyjski dziennikarz w Ariel Helwani’s MMA Show.

W tej chwili dochodzą mnie słuchy, że rozmowy są skupione na walce Zhang Weili z Joanną Jędrzejczyk. Pas wagi słomkowej. Walka, którą, jak sądzę, wszyscy chcą obejrzeć.

I być może – być może! – Israel Adesanya z Yoelem Romero. To także było omawiane, ale te dwie walki nie są jeszcze sfinalizowane.

Obie zawodniczki – Zhang Weili, która ostatnio zdetronizowała Jessicę Andrade, i Joanna Jędrzejczyk, która rozbiła na pełnym dystansie Michelle Waterson – od kilku już tygodni znajdują się na medialnym kursie kolizyjnym – obie nie ukrywają też pełnej gotowości na rozstrzygnięcie sporów za pomocą pięści i kopnięć w oktagonie.

Podobnie przedstawia się sytuacja w przypadku mistrza kategorii średniej Israela Adesanyi oraz byłego pretendenta Yoela Romero. Odebrawszy złoto Robertowi Whittakerowi, Nigeryjczyk wskazał właśnie kubańskiego Żołnierza Boga jako rywala, z którym najchętniej skrzyżowałby pięści w oktagonie po tym, jak z powodu kontuzji z rozgrywki mistrzowskiej wypadł ostatni pogromca Kubańczyka, Paulo Costa.




O zestawieniu walki Weili z Jędrzejczyk doniósł też portal MMAFighting.com, twierdząc, że obie zawodniczki wyraziły werbalną zgodę na datę i miejsce.

Polską zawodniczkę czeka trudne zadanie, bo Chinka jest groźna w każdym elemencie oktagonowego rzemiosła – od stójki przez klincz po zapasy i parter. Olsztynianka będzie prawdopodobnie musiała trzymać Weili na dystans pięściami i kopnięciami, wykorzystując swoją przewagę gabarytów, a jednocześnie hasając na lewo i prawo, aby unikać ciężkich rąk mistrzyni.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Zhan Weili – 1.70
Joanna Jędrzejczyk – 2.10

Wstępny typ:

Zhang Weili

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button