UFC

Doniesienia: Jan Błachowicz powróci do akcji podczas styczniowej gali UFC 297 – jego rywalem będzie Aleksandar Rakić

Jan Błachowicz i Aleksandar Rakić staną do rewanżu, ktory wedle nieoficjalnych doniesień jest planowany na styczniową galę UFC 297.
Rewanżowy pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy byłym mistrzem Janem Błachowiczem (29-10-1) i Aleksandarem Rakiciem (14-3) jest planowany na okoliczność gali UFC 297, która odbędzie się 20 stycznia w Toronto.

O planach zestawienia drugiej polsko-serbskiej konfrontacji doniósł dziennikarz Ariel Helwani.
Do pierwszej walki obu zawodników doszło w maju zeszłego roku. Polak wygrał wówczas przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie na skutek kontuzji kolana austriackiego Serba. Od tamtej pory Rakieta nie był widziany w akcji, rehabilitując zerwane nie pierwszy raz więzadło w kolanie.

Tymczasem Jan Błachowicz stoczył w międzyczasie dwie walki, obie zakończone niejednogłośnymi decyzjami. W grudniu ubiegłego roku w mistrzowskim boju zremisował z Magomedem Ankalaevem, a w lipcu tego roku uległ Alexowi Pereirze.Nie jest łatwo wskazać tutaj faworyta. Dla Aleksandara będzie to powrót do akcji po półtorarocznej ponad przerwie, co jak najbardziej może odbić się na jego dyspozycji. Rakieta nie jest też gigantem pod kątem defensywy przed niskimi kopnięciami, co nie wróży mu dobrze. Z drugiej zaś strony, były polski mistrz ma już na karku 41 lat, a w ostatnim starciu pod kątem kondycyjnym zdecydowanie nie zachwycił. Pod znakiem zapytania stoją też jego defensywne zapasy – przewracali go ostatnio Ankalaev oraz właśnie Rakić. Jeśli cieszynianin nie będzie w stanie powstrzymać zapaśniczych zapędów Serba, czekają go ciężkie chwile.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Jan Błachowicz – 2.15
Aleksandar Rakić – 1.70

Wstępny typ

Jan Błachowicz


Jan Błachowicz vs. Aleksandar Rakić - kto wygra?

Rozpiska UFC 297
Walka wieczoru

185 lb: Sean Strickland (28-5) vs. Dricus Du Plessis (20-2) – o pas mistrzowski

Pozostałe

205 lb: Jan Błachowicz (29-10-1) vs. Aleksandar Rakić (14-3)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button