UFC

Sean Strickland zmierzy się z Dricusem Du Plessisem w walce wieczoru gali UFC 297 w Toronto

W pierwszej obronie pasa mistrzowskiego kategorii średniej Sean Strickland zmierzy się z Dricusem Du Plessisem – do walki dojdzie na UFC 297 w Toronto.
A jednak! Sternik UFC Dana White od dłuższego czasu nie ukrywał niezadowolenia z odrzucenia przez Dricusa Du Plessisa (20-2) wrześniowej walki z Israelem Adesanyą, w ostatnich tygodniach na pretendenta do pasa wagi średniej lansując Khamzata Chimaeva, ale okazało się właśnie, że na mieście inne są już treście.

Organizatorzy oficjalnie ogłosili bowiem, że to właśnie Afrykaner będzie rywalem stającego do pierwszej obrony tronu Seana Stricklanda (28-5). Pojedynek ten zwieńczy galę UFC 297, która odbędzie się 20 stycznia w toronto.
Zaprawiony w bojach Sean Strickland – wojujący w oktagonie UFC od prawie dekady – rozsiadł się na mistrzowskim tronie we wrześniu tego roku, nieoczekiwanie rozbijając na pełnym dystansie wspomnianego Israela Adesanyę. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał Abusa Magomedova i Nassourdine’a Imavova.

Dricus Du Plessis – były mistrz wagi półśredniej KSW – jeszcze w oktagonie amerykańskiego giganta nie przegrał. Może pochwalić się tamże nieskazitelnym bilansem 6-0 z pięcioma skończeniami. Pojedynek mistrzowski zagwarantował sobie dominującym zwycięstwem nad byłym mistrzem Robertem Whittakerem, którego znokautował w lipcu. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał między innymi Dereka Brunsona czy Darrena Tilla.Po dotychczasowych dokonaniach Stillknocksa trudno skreślać go w jakimkolwiek pojedynku. Jego specyficzny styl walki – mechaniczny sposób poruszania się czy defensywna niechlujność – okazuje się niezwykle skuteczny. Afrykaner ma bardzo ciężkie pięści, lubi atakować w ostrych szarżach, daje radę w obszarze zapaśniczo-parterowym, a ostatnio naprawił też przegrodę nosową, co może zwiastować poprawę kondycji. Jednak Sean Strickland udowodnił w potyczce z Israelem Adesanyą, że wszedł na zupełnie nowy poziom – metodyczną presją, skutecznym boksem i kapitalną pracą w defensywie kompletnie zneutralizował Nigeryjczyka. Niewątpliwie w pojedynku z Du Plessisem będzie musiał mieć się na baczności, bo Afrykaner lubi na ogień odpowiadać ogniem, ale… Jeśli nie da sobie zrobić krzywdy na początku, później słynący z żelaznej kondycji mistrz może przejąć stery walki w swoje ręce.

Sean Strickland vs. Dricus Du Plessis - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Sean Strickland – 1.55
Dricus Du Plessis – 2.45

Wstępny typ

Sean Strickland


Rozpiska UFC 297
Walka wieczoru

185 lb: Sean Strickland (28-5) vs. Dricus Du Plessis (20-2) – o pas mistrzowski

Pozostałe

205 lb: Jan Błachowicz (29-10-1) vs. Aleksandar Rakić (14-3)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button