Doniesienia: Brian Ortega vs. Koreański Zombie w planach na UFC w Meksyku

Pojedynek w wadze piórkowej pomiędzy Brianem Ortegą i Chan Sung Junkiem jest planowany na wrześniową galę w mieście Meksyk.

Interesująco zapowiadające się i bardzo ważne dla układu sił w kategorii piórkowej starcie pomiędzy Brianem Ortegą (14-1) i Chan Sung Jungiem (15-5) jest przygotowywane na okoliczność gali UFC ON ESPN+ 17, która odbędzie się 21 września w stolicy Meksyku.

Zobacz także: Jorge Masvidal rzuca wyzwanie Conorowi McGregorowi

O pracach nad zestawieniem walki doniósł dziennikarz Chris Taylor.

Sklasyfikowany na 2. miejscu w rankingu Brian Ortega nie był widziany w akcji od grudnia ubiegłego roku, gdy Max Holloway zadał mu pierwszą w karierze porażkę w starciu o złoto 145 funtów podczas gali UFC 231. Wcześniej Amerykanin wygrał sześć walk z rzędu, wszystkie przed czasem. W pokonanym polu zostawiał między innymi Frankiego Edgara, Cuba Swansona czy Renato Moicano.
Okupujący 6. pozycję w rankingu Koreański Zombie powraca po doskonałym nokaucie na Renato Moicano, którego ubił w 58 sekund podczas czerwcowej gali UFC on ESPN+ 12. Wcześniej natomiast Koreańczyk w ostatniej sekundzie padł pod spektakularnym łokciem Yaira Rodrigueza.

W stójce przewaga powinna należeć do Chan Sung Junga, ale w parterze karty rozdawał będzie Brian Ortega – choć zaznaczyć trzeba, że ani Amerykanin nie jest stójkowym lebiegą, ani Koreańczyk parterowym. Wydaje się jednak, że okrutne luki w stójkowej grze Ortegi stanowić mogą łakomy kąsek dla dobrze boksersko poukładanego i dysponującego ciężkimi uderzeniami Junga.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Chan Sung Jung – 1.65
Brian Ortega – 2.20

Wstępny typ:

Chan Sung Jung

Ponadto nieco wcześniej do karty walk gali w Meksyku dodano zestawienie w kategorii muszej pomiędzy powracającym pod sztandar UFC Brandonem Moreno (15-5) i debiutującym w oktagonie byłym mistrzem ACB Askarem Askarovem (10-0).

Forma niewidzianego w akcji od maja ubiegłego roku Dagestańczyka stoi oczywiście pod sporym znakiem zapytania – to jego debiut na trudnym, wysoko położonym terenie w rzeczywistości USADA – ale wydaje się, że jego precyzyjna stójka i świetne zapasy stanowić mogą przeszkodę nie do pokonania dla Meksykanina.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Askar Askarov – 1.60
Brandon Moreno – 2.25

Wstępny typ:

Askar Askarov

Rozpiska UFC on ESPN+ 17

145 lbs: Brian Ortega (14-1) vs. Chan Sung Jung (15-5)
125 lbs: Askar Askarov (10-0) vs. Brandon Moreno (15-5)
115 lbs: Alexa Grasso (11-2) vs. Carla Esparza (14-6)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply