UFC

Do walki z Mateuszem Gamrotem przygotowywał się… w garażu! Rafael dos Anjos szczerze o obozie do UFC 299!

Zaprawiony w bojach Rafael dos Anjos wyjaśnił, dlaczego najważniejsze przygotowania do walki z Mateuszem Gamrotem na UFC 299 odbył w domowym garażu.
Były mistrz wagi lekkiej UFC i pretendent do tymczasowego tronu 170 funtów Rafael dos Anjos w swojej przebogatej karierze zwiedził wiele klubów. Lata temu trenował w Kings MMA pod wodzą Rafaela Cordeiro, później przenosząc się do RVCA pod skrzydła Jasona Parillo. W międzyczasie odwiedzał Singapur, gdzie szlifował formę w Evolve MMA. W ostatnich latach RDA powrócił natomiast do korzeni, trenując w Rio de Janeiro w Nova Uniao pod okiem Andre Pederneirasa.

Rzecz natomiast w tym, że przygotowania do najbliższej walki z Mateuszem Gamrotem, która odbędzie się już w sobotę w Miami w ramach gali UFC 299, Brazylijczyk odbył przede wszystkim… w domu! A konkretnie w przystosowanym do treningów garażu.
O tym, jak wyglądał jego obóz przygotowawczy, RDA opowiedział w ostatnim wywiadzie, jakiego udzielił Karyn Bryant.

– Byłem w Brazylii przez trzy lata na czas pandemii – powiedział Rafael. – Wróciłem do Brazylii na trzy lata i trenowałem w Nova Uniao z Andre Pederneirasem i gośćmi stamtąd. Nadal z nimi jestem. Będzie w moim narożniku.

– Mam swój domowy klub w garażu. B-Team jest jakieś 15-20 minut drogi od mojego domu.

– Miałem opcję wyjazdu do Brazylii, żeby tam zrobić obóz przygotowawczy, ale nie lubię być z dala od mojej rodziny. Moje dzieci mają 5 i 13 lat. Lubię spędzać czas z nimi.

– Ściągnąłem gości z Brazylii. Ściągnąłem sparingpartnerów, trenera wytrzymałości Paulo Caruso. Jest jednym z pionierów, jeśli chodzi o treningi siłowo-wytrzymałościowe w Brazylii. Pracuje tam z olimpijską kadrą Judo. Ściągnąłem go tutaj razem z dwoma innymi gośćmi.

– Robię więc obóz przygotowawczy w Austin i jest wspaniale.Dos Anjos odwiedza też wspomniany klub B-Team, gdzie ma dostęp do najlepszych na świecie specjalistów od brazylijskiego jiu-jitsu, szczególnie w obszarach ataków na nogi.

Wspomnianymi sparingpartnerami, jakich ściągnął z Brazylii, są byli zawodnicy UFC, Hacran Dias i Johnny Eduardo. Ten pierwszy z racji swojej budowy oraz stylu prawdopodobnie naśladuje Mateusza Gamrota. Ten drugi jest natomiast niemal wyłącznie kickbokserem z kategorii koguciej.
Z kolei Mateusz Gamrot swoim już zwyczajem przygotowania do walki oparł przede wszystkim na dwóch klubach – Czerwonym Smoku oraz American Top Team.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button